Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A testépítők a rizsben,...

A testépítők a rizsben, fehérjébe lévő fehérjét is beleszámolják a napi fehérjebevitelbe?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 18:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nem számolom, legyen meg rendes állati fehérjéből az én mennyiségem, a többi csak extra.
2012. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

a zabban lévő protein (fehérje) majdnem eléri a szójafehérje biológiai értékét, azza hiába növényi fehérje, alig marad el a tipikus állati fehérjéktől. A rizsnek ugyancsak brutálisan jó az aminosavprofilja, messze jobb, mint a disznó- vagy marhahúsé, jobb a sajtnál, és a kazein fehérjénél.

Csak a miheztartás végett, mert sokan lehúzzák a növényi proteineket. Az más kérdés, hogy a zabban speciál rengeteg a rost, ami miatt szarabbul szívódnak fel a fehérjéi. Meg ugye azért ezek elsősorban szénhidrát források, azért azt ne felejtsük el.

2012. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
De alapvetően én is csak extraként kezelem, mint pl. Montez.
2012. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem izgat, ez nálam több évtizedes tapasztalat, hogy állatit kell nézni, akkor jobb a formám.
2012. dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ja, bocs látom, hogy azóta még írtál, azt hittem nekem szól a lecseszés.:)
2012. dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem lecseszés volt:)

Én is tejsavó fehérje izolátumra, tojásra és szárnyashúsra alapozom. Ez a szenthármasság nálam.

Ezek mellett még a jolly joker a cottage cheese, mert az egy olyan sajt, amiben benne hagynak valamennyi tejsavót, ami miatt rohadt jó lesz a biológiai értéke (olyannyira, hogy jobb, mint a csirkemellé). Persze a csirkében nincs semmi zsír (0,5g, ami gyakorlatilag 0).


Amire ki akartam lyukadni, hogy ezek után viszont következnek a rizs és a zab, ami rohadtul meglepő, mert tényleg magasan verik pl. a marhahúst, sajtokat és egyéb fehérjeforrást, mint pl. a tonhalat is.

Szóval elvileg hozzáadhatja a testpítő az összprotein bevitelhez, és az is igaz, hogy kiegészítik egymást az aminosavak, tehát ha rizset eszik valaki mittomén cottage chees-el, akkor még jobb lesz az aminosav profil.

amiért én nem számolom bele a növényit, annak oka a rosttartalom, mert fogalmam sincs mennyi szívódik fel az egyébként jó proteinjéből.

2012. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Pontosan így van, ezért nem is számolom, mert az állati a tuti. Bunnyék is írják sokszor, hogy nem kell számolni, ő pedig nem egy versenyzővel beszélte ezt át.

Sőt, én ha leviszem 2,5g*ttkg alá, akkor is leromlik a forma valamennyire.

2012. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Lehet akármilyen jó egy fehérje bv-je ha egyszer növényi, nem tartalmazza az összes szükséges aminosavat ha a szervezet nem kapja meg mindet akkor az izmokhoz nyúl érte
2012. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 16. 08:23
 20/24 anonim ***** válasza:

Látom valaki 0% adott arra a válaszomra, amiben azt írtam a zabban és rizsben lévő fehérjének magas a biológiai értéke. Míg azzal érveltek, ami növényi fehérje az mindjárt sz*r is. Hol vannak a tények uraim?


Nos srácok, akkor a mai házi feladat a google-be beütve:


1. megnézitek miből épül fel egy fehérje (esszenciális aminosavak fogalma és fajtái)

2. megnézitek a fehérjék biológiai értékét, melyet esszenciális aminosav tartalmuk alapján állítanak fel a tojásfehérjéhez viszonyítva, vagy nitrogén-tartalmuk alapján


Azt ugyanis mindenki l*szarja állati vagy növényi-e önmagában, mert nem ez a lényeg, hanem az, hogy milyen jó az aminosav profilja. Az más kérdés, hogy az állati fehérjéknek rendszerint jobb az aminosav tartalma, de nem törvényszerűen és nem mindegyiknek!

2012. dec. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!