Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 2013. év júniusában megszül...

Ha 2013. év júniusában megszületne a babát, csak a 2012-es évet veszik a gyes/gyed alapjául, vagy már beleszámolják a 2013-ban dolgozott bért is?

Figyelt kérdés

Változott ez a féle rendelet?

Csak azért kérdezem, mert szeretnénk kistesót, de egy hónapja megszűnt az állásom, ahol gyes mellett dolgoztam 6 órában. És nemrég hallottam, hogy ha valaki évközben szül, akkor annak, már törtévvel számolnák a gyed/gyes összegét. Tényleg így van? Vagy érdemes most rástartolni a babára, hátha még az idén összejön, és akkor a 2012-es év lesz az alap, amikor még dolgoztam is és volt gyesem is?


2012. szept. 2. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:

De ha mikor szülsz nincs munka viszonyod, akkor hiába van bármennyi be dolgozott napod, akkor sem kapsz GYED -et!

Na meg ha van 1 hónap megszakítás 2 munkahely között, akkor a legutolsó munkahely szerinti bért nézik, nem az átlagot!

2012. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, ha nem vagy biztosított, nem kapsz ellátást, és ha 30 napnál hosszabb megszakítás van a jogviszonyodban, akkor a megszakítás előtti béredet nem számolják amikor meghatározzák az ellátások alapját.
2012. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!