Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzés vs Kondi - Mik a...

Fegyencedzés vs Kondi - Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Én fél évig kondiztam mielőtt elkezdtem volna fegyencedzeni. Egy ideig fejlődtem,aztán bármit csináltam már nem tudtam nőni - hozzáteszem nehezen hízó alkat vagyok.

A fegyencedzést 1 hónapja csinálom és már most jobban látszik rajtam...

Igazából ezt azért furcsállom mert bár az erőől szóló könyv leírja h saját testsúllyal is lehet látványos eredményt elérni ( még látványosabbat is )viszont ált.közhely hogy a fegyenc.e csak erősít...



2012. dec. 8. 15:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
erről*
2012. dec. 8. 15:03
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért nem tudtál tovább fejlődni a kondiban, mert nem volt megfelelő étrended.

Izomméret növelés szempontjából pedig a kondi sokkal hatékonyabb mint a fegyencedzés.

De étrend nélkül egyiktől se várj izomépítést.

2012. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"( még látványosabbat is )"


Megnézném hogyan jutsz te el fegyencedzéssel mondjuk egy versenyzői szintig.Megmondom: sehogy.

2012. dec. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

pedig volt...tömegnövelőt nem szedtem,de megvolt a napi 200-300g fehérje


a "még látványosabbat" nem magamtól találtam ki, a könyvben írták,énis hülyeségnek tartom

2012. dec. 8. 15:20
 5/11 anonim ***** válasza:
fegyencedzéssel sosem leszel nagyon izmos.
2012. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az átlagember által kedvelt szint elérhető fegyenccel is, de ha többet akar az ember, az már nem. Lehet azért indult meg a fejlődés, mert újfajta terhelést kaptál (ezrét érdemes edzéstervet váltogatni), lehet azért mert roszul csináltad a gyakorlatokat a teremben (pl. túl sok izolációs gyakorlat), de az is lehet, hogy csak úgy tűnik, mintha jobban látszana. Ennyiből nem tudjuk megmondani.


A könyvet nem kell komolyan venni (:

2012. dec. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
ha nagydarab akarsz lenni akkor kondi, ha gyors és szálkás akarsz lenni akkor fegyencedzés. Ha irdatlanul erős a ketlebell. Én másfél évig kondiztam, voltak eredményei. De 10 hónap fegyencedzéssel többet értem el. Vastagabb nem lettem de sokkal erősebb.
2012. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fegyencedzéssel nem leszel szálkás, mert ez főleg étrendtől függ, nem pedig attól, hogy milyen típusú erőedzést végzel. Én súlyzós edzéssel szálkásodtam le most is, kiegészítve aerob edzéssel. De a lényeg a diéta. Egy testépítő színpadi formája kb 5% testzsírt jelent. Neked az nem szálkás Wolf? :)

Az erőt sem értem, hogy szerinted egy testépítő nem erő??

Ez ugye csak vicc a részedről? 200 kiló felett nyomnak fekve és guggolnak vagy felhúznak. De én is simán végzek egylábas guggolást és egykezes fekvőt, pedig nem vagyok fegyences. Szóval nem igaz, hogy gyengék lennénk!

2012. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én a Fegyenc edzéssel edzek már több mint 1 éve! És aszt kell mondanom hogy igaza van annak aki aszt mondja nem leszel tőle nagy. DE erősebb leszel mint a felfújt izmú kondisok! (kivétel azoknak akik nem használnak anyagokat)!! Viszont azok se lesznek nagyok!

Én nem vagyok egy nagy darab de 140Kg tudok kinyomni fekve padon 15-szőr! És nem járok kondiba csak haveromékal kb.. 1 hónapban 1x

2013. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdés eleve rossz. Ne a fegyencedzéssel vessétek össze a kondit hanem úgy általában az összes fellelhető saját testsúlyos gyakorlattal hisz a calisthenics nem ér véget a fegyencedzés mesterhatosánál.

Nézzétek meg pl. Denis Minin-t aki csak saját testsúlyos gyakorlatokkal edz (kivéve a lábat):


[link]

2013. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!