Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő? Mit ajánlanátok...

Tömegnövelő? Mit ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
187-189 cm vagyok,(nem tudom pontosan)78-80kg(súlyom) közt mozgok.Nehezen hízok, zsírosodom.Tömegre szeretnék szert tenni.Enni meló végett nem tudok 2-3 óránként. Reggelim néha csak egy turmix. 6után szoktam enni, meg délben. Elég száraz vagyok,10% testzsír vagy az alatt vagyok.
2012. nov. 28. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát rendes étkezés nélkül nincs olyan tömegnövelő ami rajtad segítene! Max ha étkezés helyett azt innád én szerintem a te esetedben a Myomax lenne jó!
2012. nov. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem. Csak abba úgy láttam pont hogy kevés a kalória vagy nem?
2012. nov. 28. 22:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kevés ne egyszerre vigyél be sokat hanem többször kevesebbet (mármint a kalóriából)
2012. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem akkor jó mert azt vettem :) És a brutal gainerről vélemény?
2012. nov. 28. 23:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Hagy a MyoMax-ot. Jó ugyan, de nagyon drága. Kicsit rossz az ár/érték aránya.

Viszont mindenképp tömegnövelő étrendre lenne szükséged.

2-2,5g x testtömeg kg fehérje és 5-6g x testtömeg kg szénhidrát a napi szükségleted ebben az esetben.

Fehérjeforrások: hal, csirke, túró, tojás, protein turmix

Szénhidrát: zab, rizs, durumtészta, tk kenyér


Persze emellé súlyzós edzés is kell.


Ha melózol, próbálj meg tk kenyérből sült csirkemelles szendvicset vinni, vagy egy adag zabpelyhet proteinnel és már csak a vizet kell ráengedned és eheted is. Vagy esetleg tonhalkonzerv puffasztott rizzsel.

2012. nov. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tömegnövelőket CSAK edzés utánra javaslom. Nem jó ötlet napközben cukros tömegnövelőket iszogatni és feleslegesen csesztetni az inzulinrendszert.

Tehát protein + darált zabpehely a jó megoldás. Van hasonló tömegnövelő is, pl. MHP up your mass.


Edzés utánra:Szerintem olyan tömegnövelőt vegyél amiben a fehérjetartalom több, mint 30%. Több ilyen is van, pl.: Pro nutrition gfx8, Volumass35, Jumbo prof., dymatize hi protein gainer, Vip body deluxe all in one 2.0, Isomass extreme gainer. Gaspari real mass, BSN true mass, stb..

2012. nov. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A tömegnövelés (testsúlynövelés) nem azonos az "izomtömegnöveléssel".

Megkülönböztetünk tömegnövelést és erőnövelést, bár ez párhuzamosan egyenes arányban növekszik. Erőnövelés = igen nagy súly nagyon alacsony ismétlésszámú végzése, míg tömegnövelés a sorozatok többszörös ismétlése, izomfeszülés időtartamának fokozása.



1./ izomnövekedés = kemény, intezív edzés. Izmok túlterhelésével, nagyobb súlyok alkalmazásával éred el. Az izmok mindig igyekeznek a terheléshez igazodni.

2./ Szabályosan végrehajtott ismétlések. Az izom akkor fejlődik (nő) ha megközelítőleg teljes az izom összehúzódása. Intenzitás növelése, az ismétlésekkel megnöveld az izomzatod túlterhelését. A lehető legrövidebb időn belül a legjobban kimeríteni az izomcsoportokat. Rövid edzések, nagy súlyok, szabályos ismétlések. A sorozatok száma egyén (genetika), stb. függő. Neked kell úgy kialakítani az izomcsoportonkénti sorozatokat, akkor lesz ideális az edzésed, ha az utolsó gyakorlat, utolsó sorozatát is intenzíven maximális izomösszehúzódással tudod végrehajtani. Figyelem! Nem minden izomcsoportnak kell azonos mennyiségű terhelést adni. Az edzés gyakorisága is egyénfüggő. Általános, és ideális: 1 izomcsoport heti 2 alkalom. Van akinek heti 1 alkalom is elegendő. Ez is egyénfüggő.

3./ Negatív és pozitív fázisokra figyelni! Tehát a súly visszaengedése lassabb legyen, mint amikor a súlyt megemeled.

4./ Tömegnövelésre legalkalmasabbak a nagyobb izomcsoportokra végzett gyakorlatok - guggolás, húzódzkodás, fekvenyomás, áthúzás, evezés, tolódzkodás.

5./ A pihenés kb. annyira fontos a tömegnöveléskor, mint az intenzív, szabályosan végrehajtott edzés.

2012. nov. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tömegnöveléskor természetesen több kalóriát kell bevinned, de az ésszerű, optimális határok között - egyénfüggő. A lényeg, hogy proteinre (hús, tójás, hal, savanyított tejtermékek), szénhidrátra (krumpli, rizs, tészta), esszenciális zsírsavakra van szükség (omega, mct). könnyen hízékonyak jobban figyeljenek a minőségre és a mennyiségre. Protein esetében 2-3,5g/ttkg (egyénfüggő). Szénhidrát esetében 1:1 vagy 1:2 (protein/szénhidrát) az arányok.



Tömegnövelő tápkiegek területén léteznek All-in-One termékek melyek a protein és szénhidrátokon kívűl igen sok teljesítményfokozót, anabolikus növényi kivonatot tartalmaznak, mint pl.:

Createston:

[link]

Creasteron:

[link]

IsoMassXtreme:

[link]

VipDelux

[link]

HiAnabol Gainer

[link]

2012. nov. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tömegnövelőt Te saját magad is összeállíthatod, ráadásul, úgy, hogy az arányokat a saját igényeidnek megfelelők.


Vegyél whey (és vagy kazein, tojás fehérjét) alapanyag szinten is!! Így jóval olcsóbban jössz ki. Főleg, ha Stillmasst, Myproteint vásárolsz, mivel adalékanyagot sem tartalmaznak.


Vegyél creatin monohydrátot 1kg 3.990Ft

Vegyél dextrózt és/vagy maltot (550Ft/kg vagy 750Ft/kg)

Még jobb a Vatargo, Palatinose 4.400Ft/2kg


Keverd össze úgy hogy 40/60 arányú legyen a protein és a szénhidrát aránya. (De lehet 1:1, vagy 1:2 arány is)Tegyél minden adagba 5-7g creatint. És az alap tömegnövelőd már is meg van.


Még "durvább" tömegnövelőt szeretnél, akkor tegyél hozzá 6g BCAA-t. Esetleg 3-3g Leucint HMB-ét. Dobj hozzá MCT port, és Omega port (esszenciális szírsavak).

Aztán számold ki így mennyibe kerül, és mennyibe kerülne ha egy előre gyártott dizájnert vásárolnál, ugyan ilyen alapanyag tartalmú összetevőst!!!!

2012. nov. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!