Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért érzem ezt 250 felülés után?

Miért érzem ezt 250 felülés után?

Figyelt kérdés

A felülés fokozatosan nehezedik 250 környékéig, utána már olyan, mintha meg sem érezném, pedig szabályosan csinálom.

Miért van ez?


2012. nov. 7. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem tudom, én a 785. fekvőtámasz után érzek némi zsibbadást.:)
2012. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem fokozatosan növekedik a szúró érzés, és amikor elérem a tetőpontot ,után kicsit gyengül az érzés de megmarad.
2012. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
mert győz az akaratod és a koncentrációd valószínűleg.
2012. nov. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 *Glissade* ***** válasza:
Átmentél a holdponton
2012. nov. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
250 felülésnek nincs semmi értelme...
2012. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

azért nem érzed, mert 250 felülést nem a hasizmaid végzik el, hanem a csípőizmaid. Magyarán te a csípőizmaidat erősíted. Az edzeni vágyók tipikus tévhite, hogy azok a hasizmok több száz ismétlésre képesek, de nem. Se anatómiai felépítésük, se élettani szerepük nem teszi lehetővé a több száz ismétlés, mert nem ezért alkotta meg őket a természet, hanem azért, hogy rövid ideig, nagy erővel legyenek képesek összehúzódni helyváltoztatáshoz.

Azaz 10-12 ismétlésről beszélek, nem többről. Mind az 4 fontosabb hasizom gyors összehúzódású izom, nagy erőt képviselve, nem vérerekkel átszőtt túnusos izom. Azok a mélyhátizmok.

Ha 250 ismétlést csinálsz, torzul a testartásod, és a hasizmok nem gerinchajlítást végeznek, hanem csípőhajlítást fog kivitelezni a tested, amiket a csípőhajlító izmok végeznek.


Üsd be google-be: iliopsoa, rectus femoris, sartorius, pectineus

ezek mind csípőhajíltók

2012. nov. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

hát...a kérdező nem is írta,hogy ő a hasát akarja erősíteni.

de azért szép és logikus levezetés volt:).

2012. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eltaláltad, a hasizmomat próbálom erősíteni.

Esetleg tudnátok mondani egy másik módszert, ami teljes egészében a hasizomra hat?

2012. nov. 9. 16:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Hasprés + lábemelés függeszkedve.
2012. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a hasprést, és 50-nél meghaltam. Sokkal nehezebb, és érezni hogy ez bizony hasizomra megy.

Köszönöm szépen a segítséget!!!

2012. nov. 9. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!