Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Iskolában büntetnek testnevelé...

Iskolában büntetnek testnevelés órán gyakorlatokkal?

Figyelt kérdés
Az érdekelne mivel, miért és hatásos volt -e? Edzéssel foglalkozom a magam részéről utálok büntetni, de sokszor a mai engedetlen tinikkel nem lehet máshogy. Amilyen gyakorlattól viszont megutálja a kamasz az edzést, azt kerülöm. Ezért érdekelnének a tapasztalatok.Válaszokat köszönöm előre is :)

2012. okt. 24. 14:01
 1/8 *Glissade* ***** válasza:
78%

Szerintem csak az olyan oktató büntett gyakorlatokkal tesi órán:


Aki utálja a gyerekeket

Nem ért az oktatáshoz

Kissebbségi érzése van

Nem érdekli, hogy szeretik-e az óráját vagy sem

Meg akarja alázni a tanulókat


Nem azt mondom, hogy tutyulgasd őket. Szerintem tarts mindig jó kemény órát, szivathatod őket nyugodtan, és meg is bosszúlhatod, ha rosszúl viselkednek, de vedd fel mellé a mosoly köntösét.

Legalább tegyél úgy mintha nekik akarnál jót, és legyél jó fej, segítőkész, közvetlen stb.

Soha ne akadj ki semmin, legyél mindig türelmes. Ők fogják a rövidebbet húzni osztályozásnál, ezt elhiheted:)

2012. okt. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk anno volt kötélmászás, fekvőtámasz, stb., ha valami nem tetszett a tornatanárnak. Akkor szemétségnek tűnt, de ma már sima edzésként tekintek vissza rá. Egyszerűen meg akart tornáztatni minket, és ha ezzel a rendes viselkedésre is rábírt minket, az dupla haszon. :)
2012. okt. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nálunk ha valaki nem öltözik fel 3 percen belül (van mikor kevesebb), akkor 10 guggolás óra elején. Ha nincs felszerelése, akkor óra végén 20 térdfelhúzás a bordásfalon(akkor is, ha csak hiányos a felszerelése)

Ha pedig valaki rossz, akkor a bordásfalon kell lógnia.

2012. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 *Glissade* ***** válasza:

Remélem bemelegítés nélkül csináljátok mindezt:D

Én úgy kivágnám az ilyen gyökér tanárt...

2012. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 *Glissade* ***** válasza:
Ránk ennél jobban vigyáztak, pedig nekünk napi 3-5 óra tánc volt, egy nap a suliban.
2012. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Szerintem a testnevelőtanár azért van, hogy megszerettesse a mozgást a gyerekekkel, büntetéssel viszont mindent el lehet érni, csak ezt nem. Nekünk leginkább futnunk kellett büntetésből (déltájt, júniusban, beton focipályán...), a hatása annyi volt, hogy majd' megfulladtunk, még jobban megutáltuk az órát, és jobb, ha tanár úr sosem tudja meg, milyen véleménnyel voltunk róla... ;) Tudom, nehéz, de próbáld inkább arra helyezni a hangsúlyt, hogy megértesd velük, miért fontos a testmozgás. Belevihetsz egy kis pszichológiát is, győzködheted a gyereket, hogy ha X gyakorlatot megcsinálja, vonzóbb lesz a fiúk/lányok szemében, biztos sokaknál működne :D
2012. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 *Glissade* ***** válasza:

betonon futni a tüző napon?:D


Egyébként nem arra van a tesi óra, hogy a szerencsétlen gyereknek megtanítsák, hogyan kéne tartani a hátát stb., hogy ne legyen később gerincferdülése stb.?


Szerintem ezek le vannak fizetve, hogy írtsák a népet...

2012. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én 3 évvel ezelött amikor 16 éves voltam és én azért tesi órán szót fogadó voltam. Viszont valamilyen csapatjtékot játszottunk véletlenül nem jól vezettem a labdát, és ezért a tanár azt mondta hogy másszak kötelet. Elmentem próbálozni kötelet mászni mert megakartam csinálni de soha életemben nem tudtam valszeg a testi adottságaim miatt kötelet mászni ezért akkor sem tudtam. De az akaratom megvolt. Erre a tesi tanár az osztálytársaim előtt rám ordibál hogy ennyi idősen nem tudsz kötelet mászni, de egy kis gyenge valami voltam. Már nem nagyon emlékszem hogy mit mondott de vsizont ordibált és jól leoltott. Azért szerintem ilyen ne legyél. Én sport kedvelő voltam csak béna, ez annyit jelent hogy amikor jártam karatézni és valamit nem tudtam megcsinálni de sokat ygakolroltam de akkor sem tudtam, és ezért az edző ordibált velem, meg ilyenek, aztán másnap természetesen ott is hagytam mert elment a kedvem tőle. Ha valamit valaki nem tudmegcsinálni viszont megakarja csinálni de nem tudja akkor szerintem azzal utána nem kéne megutáltatni a sportot. bocsi hogy ezt leírtam kedves kérdező. Szerinetm nem büntess hanem tarts mondjuk keményebb tesi órát. Ezt modnom még tini vagyok énis. Tartsál keményebb tesiórát, de úgy hogy ők ne azt érezzék hogy az büntetés lenne, esetleg valami szívás vagy valami. Hanem mondjuk azért hogy erősebbek legyenek stb..
2012. nov. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!