Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen tornagyakorlatokat...

Milyen tornagyakorlatokat végeztek?

Figyelt kérdés

Kérlek, lépésről lépésre írjátok le a konkrét feladatokat.

Nem dvd-ket, videokat várok.

Inkább a kedvenc vagy a leghatásosabb tornádat.(részletesen leírva)


2009. aug. 4. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ez így elég tág megfogalmazású kérdés.

Mit akarsz vele ( a tornával) elérni?

Annyi gyakorlat van, és megvan, h mlyik mire a legjobb.

Én hogy tartsam a kondimat, biciklizek, fuitok, fekvőtámaszt nyomok, de addig nem részletezem,h hogyan, amíg nem tudom, h mire vagy igazából kiváncsi.

2009. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából kíváncsi vagyok, hogy mások mit csinálnak.

Az meg, hogy mit formál, mit karcsúsít mindegy.

2009. aug. 4. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én amatőr szinten pár évvel ezelőtt testépítő gyakorlatokat végeztem, viszonylag eredményesen. Az időm már nem nagyon engedi azt az edzésmennyiséget, amit akkor csináltam, ezért átálltam egy fittségmegörző programra.

Nincs rajtam felesleg, csak az ezzel a célom, hogy ne lustuljak el tulságosan, és a már felépített izomzatom nagyját megtartsam.


Minden nap fekvőtámasz, 20-30db. ez a legkevesebb, amit reggel és este is csinálok. Hetente 2-ször bringázás, kb 30Km. Futás heti 1 terepen. Húzódszkodás rvízszintes rúdra, tolodzkodás 2 erős szék között. Ezeket variálom, nem mindíg ugyanazon a napon végzem őket. Inkább figyelem, hogy melyikre van szüksége adott nap a testemnek. Ha úgy érzem fáradékonyabb vagyok, és lusta, akkor futás, vagy biciklizés, hogy felpezsdüljön a vérkeringés. Ha azt érzem, h gyengülök, akkor a fekvőtámasz az első, utána még lehet dolgozni célirányosan egyéb területekre.


Bicikli, futás: segíti a vérkeringést, erősíti a szivet, segít leadni a felesleget.

Fekvötámasz: erősíti a vállat, mellet tricepszet és egy kicsit a vázizomzatot.

Húzódszkodás: bicepsz, váll, enyhén mell, s ha széles fogásban csinálod, akkor hátizom (delta).

Tolódzkodás: nagyon hatékonyan erősíti a tricepszet, de ez is megdolgoztatja (csak más módon,más területen) a vállat, mellet.


Kb. ennyi.

2009. aug. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!