Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Női haladó edzéstervet ajánlan...

Női haladó edzéstervet ajánlana valaki?

Figyelt kérdés
majdnem 4 hónapja járok kondiba, vékony vagyok, csak izmosodni, formásodni szeretnék, ami sikerült is, de már nincs az a hirtelen fejlődés, mint amikor elkezdtem. Osztott edzéstervet csinálok, elég ha a súlyokat fokozatosan növelem kicsit, vagy az ismétlésszámot, vagy teljesen más kellene?:)
2012. szept. 30. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok mindent érdemes változtatni. Szinte ne legyen ugyanolyan edzésed. Hetente változtass a gyakorlatokon, azok sorrendjén, egykezes- és kétkezes súlyok alkalmazásán, ismétlésszámokon, súlyok nagyságán.

Érdemes az étrendet is felülbírálni. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell. Zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta. Olyan nincs naturálban, hogy egyszerre adsz le zsír és növelsz a helyére izmot (ezt nevezik általában a nők formásodásnak), mivel két különböző étrend szükséges hozzá. Szóval el kellene dönteni mi legyen előbb.

Itt vannak jó edzéstervek:

[link]

2012. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
innen csináltam eddig a kezdő női osztottat:) update-t tarom be mellette, edzés után a pinkfit-es ultra loss shaket iszom, heti 3-4szer edzek, elején 10 perc, végén 15-20 perc cardio. Fogyni nem akarok, 55 kg vagyok, 53 voltam mikor elkezdtem edzeni, nem híztam, de izmosabb lettem kicsit. Kockásabb hasat szeretnék, meg még feszesebb, kicsit izmosabb lenni. Akkor akár ez az edzésterv is maradhat, elég ha sorrenden, súlyokon változtatok kicsit?
2012. szept. 30. 18:49
 3/7 A kérdező kommentje:
zsírleadást nem szeretnék, csak izmot növelni
2012. szept. 30. 18:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kellene, anélkül nem megy.

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). Nőknek 3-4g*testtömegkg ch!

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


Edzés után kellene a turmixba 20-30g gyors szénhidrát is, pl dextróz, vitargo, Carbo X, supercarb fast.


Mint ahogy írtam, egyszerre nem lesz izomnövekedés és zsírégetés. Tehát először kellene izmot növelni a fenti étrenddel, de ekkor nem fog még látszódni a kockahas, mert kicsi zsír az még jöhet is tömegnöveléskor.

Utána ha megvan a kellő izomtömeg, akkor kellene szálkásító diétával leadni a hasizmokat takaró zsírt és lesz kockahas is.:)

2012. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tudod növelni a súlyokat, akkor növeld! Ameddig csak bírod! Nem kell félni a kétszámjegyű számoktól sem!

De ez a rózsaszín csajos kondicucc... ráadásul "fogyókúrás" termék, miközben nem is akarsz fogyni :D Áh, nők... :D

2012. szept. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
többségében 2 számjegyű súlyokat használok..:D hát ez a diétás dolog nehezen kivitelezhető, suli plusz állandó rohanás mellett, meg nem is nagy izmokat akarok, akkor lehet maradok csak a súlyok növelésénél, de köszi a részletes tanácsokat:) hát igaz, nem is tudom, miért a fogyisat iszom, az volt csak rózsaszínbe:D
2012. szept. 30. 20:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor még egy kis kiegészítés:)

Egy nő soha nem lesz túl izmos naturálban (kox nélkül), mivel kb 1/25 mennyiségű tesztoszteront termel egy férfihoz viszonyítva. Tehát nem kell félni a nagyobb súlyoktól, az nem fordul elő, hogy másnapra rádugrik 10kg izom. :)

Még nekünk férfiaknak is meg kell küzdeni minden mm izomnövekedésért.

2012. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!