Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vademberként szeretnék élni,...

Vademberként szeretnék élni, elszakadni a civilizációtól. Ezt hogy tehetem meg?

Figyelt kérdés

2012. szept. 26. 21:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Télre gyűjtögetni kell. Szárítani a gombát, bogyókat. Keresni egy jó kis barlangot, ott meghúzódni és gondolkodni. Azon: Ki vagyok én? Miért vagyok itt? Mi az élet? Mi a természet? és hasonló kérdések merülnek fel majd. Lehet a barlang falára rajzolni, a hosszú téli időszakban. Szépeket, mint amilyenek Lascaux barlangjának őskori artisztikus festményei.

[link]

2012. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
Beballagsz szépen a parlamentbe...ott most találsz egy csomó havert! :-)
2012. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
De ha nem esik?Akkor nincs gomba.
2012. szept. 30. 20:51
 14/28 anonim ***** válasza:

GOmba? Amikor van, akkor kell begyűjteni. És szárítani.

De bogyó az van. Tavasszal szamóca.

És mi minden lehet még! Illés prófétát - mikor elege volt a civilizációból- holló táplálta, az is lehet, neked is hoz.

"És a patakból lesz neked italod; a hollóknak pedig megparancsoltam, hogy tápláljanak téged ott. Elment azért, és az Úrnak beszéde szerint cselekedett, és elment és leült a Kérit patakja mellett, amely a Jordán felé folyik. És a hollók hoztak neki kenyeret és húst reggel és este, és a patakból ivott." 1Kir. 17:4-6

2012. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Előtte gondolom sok Bear Grylls videót kell nézni és akkor rájössz a dolgokra.
2012. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
De sajnos nem vagyok illés próféta...
2012. okt. 2. 19:38
 17/28 anonim ***** válasza:

nem vagy, nem vagy.. de hát annyi minden lehetsz..

"Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk, és még nem lett nyilvánvalóvá, hogy mivé leszünk." (1Jn3,2)


Vagy itt van rögtön Milarepa a buddhista aszkéta csalán főzeléken élt..

"Elhatározása, mely szerint egyetlen élet leforgása alatt érje el a buddhaságot, egyre inkább erősödött benne. Szüksége volt a tummo (belső hő) felkeltésének ismeretére, mert különben nem bírta volna ki a hideg barlangokban a hosszabb tartózkodást. Ennek a képességének köszönhette és emberfeletti kitartásának, hogy hosszú évekig tartózkodhatott, meditálhatott a hideg barlangokban, Szűkös élelme is elfogyott egy bizonyos idő után. Barlangjától néhány lépésre volt egy kis nedves tisztás, ahol sok csalán nőtt. Ezt főzte és ette mindaddig, amíg csont és bőrre le nem soványodott, miközben bőre és szőrzete is zöldes színűre változott.[...]

Milarepa még ezek után több barlangban folytatta meditálását és a szent jógagyakorlatokat, mígnem ráébredt arra, hogy feladata most már, nehezen megszerzett tudását tovább adni, ennek megfelelően kilépett az elzártságból és tanítani kezdett. Tanítványai nagy tisztelettel és odaadással vették körül."

[link]

2012. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
Nézd meg az into the wild című egyébként nagyon jó filmet igaz sztorit dolgoz fel és gondolkozz el utána erről az egészről.
2012. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
Ilyen holló táplálta f*szságokat meg rohadt gyorsan felejts el. Feláll a szőr a hátamon az ilyen hülyeségektől.
2012. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A Tengerész ***** válasza:
Sehogy.
2012. okt. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!