Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tapasztalt futok télen hogyan...

Tapasztalt futok télen hogyan jártok futni?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy idén elősszőr tervezem azt, hogy télen is futni fogok. Év eleje óta járok rendszeresen futni.

Az lenne a kérdésem, hogy mivel a terv az, hogy szabadban fogok mjad futni, hogy ti meddig jártatok? Volt olyan hőmérséklet amikor nem mentetek?

Milyen ruhát válasszak akkor? Hogyan szoktassam hozzá a szervezetemet a hideghez. Gondolom az egyik legjobb megoldás, hogy ősszel is kint futok rendszeresen.

Milyen cipőt viseltek?

Minden tapasztalat érdekelne.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.


2012. szept. 26. 09:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is csak ilyen tavaszi, nyári, őszi futó vagyok. :)

Próbálkoztam párszor télen is futni, mikor hideg van és látszik az ember lehelete, de nem ment. Nem bírtam rendesen koncentrálni mert a hidegre gondoltam, és olyan érzés volt bennem, hogy "most nem kéne futni".

Gondolom ez fejben dől el és gyakorolni kell...

Szabadban szeretek futni, de télen -az előbb leírtak miatt- konditerembe megyek a futópadra. Nem jó, nem szeretem és egy óránál tovább nem is merek rajta futni, mert jönnek a csúnyán nézők, természetes hogy ők is szeretnének futni...


Szóval engem is érdekelnek nagyon a válaszok!!!

Szeretném leküzdeni ezt a "tél-fóbiámat". :)

2012. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jajj de jó, hogy ezzel most nme vagyok egyedül akik télen is most kezdenék el a futást. :D Remélem fognak jönni a válaszok.

Az a bajom, hogy egy két éves lányom van és annyira kaotikus vele az élet, hogy nem tudok kondi terembe eljutni nincs is itt a közelben. Télen vele messzire nem mennék és akkor tudok csak menni ha a párom itthon van vagy megtudom oldani a felügyeltét.

Hát igen a kondinak ez a baj, hogy nem lehet annyit futni amennyit szeretnél.

2012. szept. 26. 10:38
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Próbálkoztam párszor télen is futni"


Ez volt a baj, hogy párszor pórbálkoztál. Ha rendszeresen jársz, akkor egyszerűen nem kell abbahagyni. Extrém hideg (nekem ez -10 alatt), vagy fagy+erős szél, illetve szakadó eső kivételével én minden időben megyek. Szoktatni nem kell hozzá a szervezetet, hiszen a hideg fokozatosan jön, a szervezet fokozatosan szokik hozzá. Öltözni max. 1 réteggel többet kell, mint máskor, de ha rendszeresen futsz, akkor érdemes beszerezni futóruhát, abból van téli változat is, az alá nem kell jobban öltözni. Én amúgysem veszek fel pamutot futáshoz, mert bár jól szívja az izzadságot, de nem párologtatja el, és ez főleg télen nagyon kellemetlen, vizes ruhában futni nem jó.

2012. szept. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. :)

Megy a zöld kéz is.

2012. szept. 26. 12:12
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is csak hobbi futó vagyok, tavaly nyáron kezdtem el futni, és a telet is végigfutottam. Azt kell hogy mindjam, sokkal jobban szeretek télen futni, mint nyáron.

-5 fokig biztosan ne okoz gondot a tüdőnek a hideg.

Szerintem nagyon fontos a sapka, sál, kesztyű, és ahogy az előző válaszoló írta, én sem futok pamutban.

Alul egy hosszú műszálas naci (a tchibo-ban vettem), normál futócipő. Felül hosszú újjú futófelső, rajta vagy polár pulcsi, szeles időben széldzseki. Ezeket a decatlonban vettem, potom összegekért. Sapka, ami a fülemet is takarja, sál, amivel az orrom és a szám körbetekerem. Szerintem csak annyi a fontos, hogy folyamatosan fuss, vagyis hogy leizzadva de gyalogolj kint sokat, mert akkor megfázhatsz, és hogy futás után rögtön zuhanyozz le.

Én tavaly egyszer sem voltam beteg, mégcsak megfázva sem, pedig heti háromszor futottam, akár hóban, vagy esőben is.

Valahol azt olvastam hogy akkor vagy jól felöltözve, hogyha kilépsz a házból még fázol, de futás közben már nem.

És még egy személyes tanács: ha városban futsz, legyen rajtad valami fényvisszaverő dolog is, mert ugye télen hamar sötétedik.

2012. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó tanácsokat. Ezeket csak azért kérdezem, hogy legyen időm beszerezni ezeket a dolgokat.

Kedves utolsó te minden körülmények között mész futni?

Milyen hosszan szoktatok futni? Ugyan úgy mint nyáron?

2012. szept. 26. 14:36
 7/13 anonim ***** válasza:

De jó, hogy feltetted ezt a kérdést, ezek nekem is nagyon hasznos tanácsok. :)


Én is kérdeznék még ezzel kapcsolatban, ha nem gond. A csúszós utakkal, járdával (hepehupás földútra fagyott latyakkal) mit lehet kezdeni? Oda is elég lesz egy átlagos futócipő, vagy érdemes valami csúszásgátló kiegészítőt szerezni?

2012. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy másoknak is tudok segíteni és nem gond bárki kérdezhet itt a kérdéssel kapcsolatban. Lehet nekem valami nem jutott eszembe ami fontos és másnak igen.
2012. szept. 26. 17:06
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem megyek mindíg. Pl ha le van fagyva az út, nem indulok el, vagy óriási esőben, de a legrosszabb a nagy szél. De hóesés, és kis eső nem akadály. Csak hobbi futó vagyok, fogyás céljából kezdtem el futni, és nagyon elszánt voltam. Elég lassú vagyok, de heti 3x futok 8-10kmt. Ez tavaly télen még csak 4-5km volt. Én télen is a normál cipőmben futottam, igaz vannak direkt téli futócipők is, de nem éreztem hátrányát a normálnak. Bár tény, hogy nem aszfalton futok, hanem föld úton, vagy salakon.

A futó felszerelés beszerzéséhez én mindenképp ajánlom decathlon-t. Lehet hogy elfogult vagyok, mert amikor duci voltam, ott akkor is volt a méretemben minden, és az ár-érték arány is nagyon jó. Én nem járok versenyekre, csak a fogyás miatt kezdtem el a futást, lehet hogy profibb futók több tanácsot tudnak adni. :)

2012. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ismét az előző vagyok. :) Én tavaly szemeztem egy ilyesmi csúszásgátlóval, végül nem vettem meg, szerencsére nem is volt rá szükségem.

[link]


A lényeg hogy létezik ilyen szerkezet, igaz nem túl olcsó.

2012. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!