Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen típusú fehérjék vannak...

Milyen típusú fehérjék vannak sportolók (kondizók, izomépítők) számára?

Figyelt kérdés
Valamint mi a különbség köztük? Melyik fajtának mi az előnye, és hátránya?
2012. szept. 22. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát erről egy oldalt is lehetne írni, de röviden:

Van tejsavó, szója, marha, tojás, borsó, kazein, vannak kevert proteinek, pl tejsavó+szója, vagy jobbak tejsavó+tojás+kazein, stb.

Edzés után legjobb a tejsavóprotein, mert gyorsan szívódik fel. Napközben pedig jó a lassabb kevert, de a szójás nem annyira.

Este pedig a kazeines kell, mert az a leglassabb, ami éjszaka ellátja fehérjével az izmokat. De erre jó a túró is.:)

2012. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A táplálékkieges fehérjék fajtáira gondoltam :)

Amúgy a szójás miért nem jó? Azt olvastam, hogy nem sokkal rosszabb mint a tejsavós

2012. szept. 22. 21:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Én pont a tápkiegeseket irtam, nem értem mi gondod.

Nem kamuztam, ezt lesd meg: [link]

2012. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja, oké, csak amikor írtad, hogy marha, borsó, tojás, azt hittem, hogy a szilárd kajákból bevihető fehérjékre gondolsz :)

De a szójás fehérje az miért nem jó? Több helyen is olvastam, hogy majdnem olyan jó, mint a savós :)

2012. szept. 22. 22:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem jó. A bvi indexe 76 körül van, míg a tejsavóé dupla annyi. Ezt azt jelenti, hogy fele annyi hasznosul belőle. Mármint a szójából és még egyéb gondok is vannak vele. Ha erre van lóvé, akkor tőlem veheti valaki, de sokkal jobb a tejsavó.
2012. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt, hogy "egyéb gondok"?
2012. szept. 22. 22:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt találod a választ: [link]
2012. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fehérjét nyerhetünk állati(whey, casein, tojás, beef) vagy növényi (szója, búza, borsó) anyagokból. Testépítés viszonylatában a legmegfelőbb a gyors felszívódású whey protein.


Szójafehérje 74-es BV értékű (whey esetében akár 159-es is lehet) ez az érték azt mutatja meg, hogy a szervezet a fehérjét mekkora mértékben képes felhasználni. Ebbe a BV értékbe beleszámolják, hogy az adott fehérjeforrás milyen összetételű aminosavból áll, milyen vitamin és ásványi anyag tartalommal rendelkezik. Amennyiben az EAA aminok közül hiányzik valamelyik (mindenki tisztában van az EAA ezen belül a BCAA-ak fontosságára), akkor az egy alacsony BV értékű, hiszen a fehérje beépülése nem megfelelő lesz.


[link]

[link]

2012. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!