Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb?...

Sz. Máté kérdése:

Szerintetek melyik a jobb? Jiu jitsu (ju jitsu) vagy kung fu

Figyelt kérdés
Én jiu jitsu- ra járok, ezért szerintem az jobb , de mások véleménye is érdekel

2012. szept. 19. 18:04
 1/9 anonim válasza:

én is jujitsuzok sztem sokkal jobb

14/f

2012. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
hol laksz?
2012. szept. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért a kung fu elég tág fogalom. Én is ju jitsu-zom, de nem tartom jobbnak a kung fu-nál, eleve hogy jövök én ahhoz, hogy a másik stílusát bíráljam? Amúgy sincsen jobb vagy rosszabb stílus, csak jobb és rosszabb harcos. Én például szimpatizálok a wing chun-nal, a jitsu-val jól kiegészítenék egymást. A kung fu-n belül pedig több száz különböző iskolát értünk, hogy is dönthetnénk el, hogy mindegyiknél jobb-e a jitsu?


De majd úgy is jön a hülyegyerek és megmondja a tutit a Rák kung fu-ról...

2012. szept. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem két teljesen más harcművészeti ágról van szó. Nem lehet összehasonlítani, hogy melyik jobb/rosszabb. Ha két olyan személy akik mind ketten 25-30éve Jiu Jitsu-t és Kung fu-t űznek és összecsapnának nem hiszem, hogy bírnának egymással... nem tudnák legyőzni egymást. Így a vélemény ez: Mindegy milyen sportot űzöl, a lényeg ne add fel maradj abban az ágban és meglesz az eredménye.
2012. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az attólfügg. Ha fiú vagy és szeretsz szines pizsamában össze-vissza ugrálni meg hadonászni a kezeiddel, akkor a kung-fu, ha pedig szeretsz izzadó testű férfiakat ölelgetni és a földön hemperegni velük, akkor jiu-jitsu a jobb választás neked :D
2012. szept. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én Lentiben lakom citromfa 123
2012. szept. 21. 17:04
 7/9 A kérdező kommentje:
egyébként ha rákerestek hogy kung fu vs jiu jitsu akkor olyanokat dob ki amelyikekben a jitsu győz.Én legalábbis még nem találtam olyat amiben a kung fu győzne
2012. szept. 21. 17:07
 8/9 anonim ***** válasza:

"egyébként ha rákerestek hogy kung fu vs jiu jitsu akkor olyanokat dob ki amelyikekben a jitsu győz.Én legalábbis még nem találtam olyat amiben a kung fu győzne"


Ja, csak van egy kis bibi:

1. Azok a meccsek ringben zajlanak, szabályok között.

2. Az valószínűleg Brazil Jiu Jitsu, ami csak földharcot tanít. Ringszerű küzdelemre van kitalálva, nem sok köze van a japán ju jitsu-hoz.


Lentiben Takács Károly sensei van, ha jól tudom?

2012. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen Takács Károly a mester. Honnét tudtad? És lehet hogy igazad van hogy az Brazil jitsu.
2012. szept. 21. 20:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!