Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legkeményebb küzdőspo...

Melyik a legkeményebb küzdősport, amely a legjobban felkészit bármire? úgy értem katonaság, kommandó stb.

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 11:28
1 2 3
 21/24 Orfeus ***** válasza:

"Tradicionális harcművészetek közül: Kempo,Kyo,Ashihara,Shidokan


Mondern harcművészet(küzdősport) : Thai-Kick box, Kempo(mma)


Önvédelmi rendszer:krav maga, defendo


Én tradicionális kempoval kezdtem ma már inkább a küzdelmi részét(mma) meg az önvédelmet csinálom lassan már 10 éve. Mellette párhuzamosan jártam thai boxosokhoz 3 évig.

Kempo komplex rendszer egyben harcművészet és küzdősport is: Ju jitsu,karate,judo,thai box és fegyveres harcművészetek összessége.

meg találja mindenki a neki való részét de a kettőt is csinálhatja egyszerre.

Thai box jó kiegészítés álló harcra kesztyűs küzdelemben."



Én is ezt támogatom a legjobban, ez a legjobb hozzászólás eddig.



Ha katonasághoz vagy kommandóhoz akarsz menni akkor, Kyo, Krav maga, akár Wing Tsun.


Véleményem szerint Furkó Kálmán (7.dan) elég sokmindent le tett az asztalra a kyokushin karatéval, nyugalmazott ezredes létére. Ő oktatta sokáig a katonákat, és aki komolyabban foglalkozik a harcművészetekkel, az ismeri a nevét, kivétel nélkül.


Kikeményíti a testet, használja a köríves mozdulatokat (kempo), ugyan akkor a karate egyenes erős mozdulatait is, ezzel éri el a legnagyobb erőt amit lehetséges.


Tank leszel tőle akit lehet püfölni, de olyat adsz vissza, hogy nem kell többet felkelni....


Kyokushin Karate


Osu!

2012. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 -smn- ***** válasza:
100%

Én kyokushin-t tanulok már egy ideje, előtte volt már wing tsun, wado-ryu, krav maga, judo stb.


Egyik sem vált be, nem kaptam meg azt a fajta kemény edzést, amit itt igen. Emellett azokon sosem kellett ember ellen küzdeni, itt igen. Ott volt, hogy le sem izzadtam edzésen, itt 10 perc után szakad rólam a víz, és többször éreztem már, hogy elájulok, pedig nagyon jó kondiban vagyok és az egészségem is rendben van. Mindemellett büszke is vagyok a dojómra, rengeteg a versenysiker, erős és összetartó a közösség, és hidd el, senkit nem szívesen támadnál meg közülünk.


Nekem ez jött be, másnak más. SOSEM a stílus a lényeg, hanem te és az edző, de főleg te magad. Ezen múlik minden.

2012. júl. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Orfeus ***** válasza:

Lényegében, hogy a tested atom kemény legyen, az állóképességedet a végletekig fokozd, én a kyokushint ajánlom, próbáltam sokmindent, de mint fizikailag, mind szellemileg ebben találtam meg ami nekem kell.


Keress Shihan Furkó Kálmán-ra, nyugalmazott ezredes, kyo nagymester, ő tanította a katonákat is, hozzáteszem nem véletlenül :)

2012. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Wing Tsun Kung Fu(Leung Tin) a legjobb az önvédelemre.
2013. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!