Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzésterv? HELP

Edzésterv? HELP

Figyelt kérdés

Sziasztok!

El akarok edzeni, így vettem egy fekpadot magamnak, vannak 1kezes-2kezes rudaim és kb 100kg súlyom valamint csináltam húzódzkodó és tolódzkodó állványt..

Az étrendem már megvan, de nem találtam olyan edzéstervet a interneten ami az én "készletemmel" kivitelezhető..

Így a bodybuilderen megnéztem nekem mik adottak és azok közül válogattam...

Osztott edzéstervre gondoltam 3naposra..

Íme amit kipuskáztam:


Mell: fekvenyomás egyenes/ferde padon, fekvenyomás egykezes súlyzóval, tárogatás, tolódzkodás


Váll: nyak mögül nyomás, oldalemelés, vállvonogatás


Hát:döntött törzsű evezés, húzódzkodás, felhúzás


comb:guggolás, lábhajlítás,lábnyújtás, kitörés


kar: bicepsz állva kétkezessel, húzódszkodás


Párat kiszedtem izomcsoportonként, persze ti biztos jobban tudjátok, hogy ezzel a felszereléssel miket lehet , és miket nem...

Nagyon megköszönném ha valaki valami kezdő programot írna nekem!



2012. szept. 4. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek tökéletes gyakorlatok, kondiba se csinálnál túl sokkal többet.


Tricepszre ajánlom azt a gyakorlatot hogy háton fekszel karjaidat felfele egyenes tartod, benne az egykezes súlyzókat majd a homlokodig leengeded, de a könyök maradjon. Tehát csak az alkar mozogjon.

2012. szept. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem - szintén kezdőnek - szimpatikus, ahogy az is, hogy vetted a fáradtságot, hogy utánanézz dolgoknak. Sok hülye kérdést meg lehetne itt spórolni, ha mindenki így gondolkodna. Egyetlen észrevételem van, a nyak mögül nyomás hosszútávon nem egészséges a vállízületnek, én inkább vállból nyomnék két egykezessel. Továbbá a karra nagyon kevés a gyakorlatod, kellene még koncentrált bicepsz egykezessel, plusz a tricepsz gyakorlatokat egy az egyben kihagytad, pedig azok is végezhetőek egykezes súlyzókkal.
2012. szept. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A csigás és pár komplexebb gép gyakorlata nem fog menni, de szerintem ezekkel is jó leszek/helyettesíthetem őket/ ha normálisan csinálom..


Viszont abban tényleg segíthetne valaki, hogy melyik nap melyik nagyobb izomcsoportokat eddzem és milyen gyakorlattal hány ismétlésszámmal..ebbe eléggé belezavarodtam:S

2012. szept. 4. 23:13
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat akkor azt nem erőltetem:)

Én sem szeretem ha idióták irkálnak rosszul fogalmazott kérdéseket..először mindig utánanézek amit szeretnék, és csak utána kérek tanácsot:D

2012. szept. 4. 23:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Bicepszre én kétkezes helyett egy kezest csinálnék(két kezes egyenes rúdtól nekem pl megfájdult a csuklóm mindig).


Illetve csinálj kalapács-bicepsz gyakorlatot is:

[link]



Edzést meg úgy kell megcsinálni hogy az egymástól függő izomcsoportokat érdemes egy nap, pl váll-mell, hát-kar, illetve a láb edzés mellé én nem raknék semmit, az önmagában is bőven elég ha rendesen megvan edzve:D


De legegyszerűbb ha felmész a body.builder.hu-ra és elolvasod az alapismereteket, meg a sárga kapszula című ingyenesen letölthető könyvet:)

2012. szept. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!