Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzés vagy súlyzózás?

Fegyencedzés vagy súlyzózás?

Figyelt kérdés

Pár hónapja súlyzózok,de nemrég hallottam a fegyencedzésről.Azt hallottam,hogy ha minél erősebb akarsz lenni akkor jobb a fegyencedzés ha meg az a fontos,hogy izmod legyen akkor a súlyzózás.

Én személy szerint az erőre halytok.

Akkor a fegyencedzés jobban megérné?


2012. aug. 31. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Óriási tévedés. Fegyenctől a relatív erőd nő, vagyis a testsúlyodhoz képest, de maximális erőben egy testépítő erősebb.

A fegyencedzés ad még erőállóképességet, tehát jó edzésrendszer, én is szoktam ajánlani, de az tévedés, hogy a testépítők csak izmosak, te pedig ezzel erősebb leszel.

2012. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia. Először is egyetértek az előttem szólóval. Én inkább alkat szerint választanám a dolgot. Az erősebb alkatú emberek inkább a konditerembe valóak - ez az én véleményem - míg a vékonyabb szikár alkatúak inkább a fegyencedzésben találják meg önmagukat. Én magam az utóbbiak közé tartozom és hiába jártam el gyúrni nem sok eredménye volt. hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem fejlődtem, de közel nem annyit amennyit a haverom, aki inkább az első katergóriába sorolandó. Most egy éve edzek fegyencedzés szerint és fejlődöm. Nekem inkább ez jött be. De lehet kombinálni is a kettőt pl kettlebellel. Az sem lehet rossz. Üdv. Józsi
2012. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.Kösz a választ

2.Neked is kösz és én inkább az 1. csoportba tartozom.

Szerintem csinálom mind a 2-őt.Súlyzóval is meg fekvőtámaszt meg ilyeneket is.

2012. aug. 31. 16:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy jó lesz.:)
2012. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kombináltam a kettőt. Izmos is vagyok meg erős is, de persze kompromisszumokkal működik, viszont nem testépítő vagyok.
2012. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az "optikai":) izmokra rá lehet segíteni súlyzós edzéssel a fegyenc mellett.

szóval én is a kombinálás mellett vagyok.

2012. szept. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remélem nekem is be fog jönni:D
2012. szept. 1. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!