Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki capoeira-zik...

Van itt olyan aki capoeira-zik? Elmondana róla pár dolgot?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy milyen maga a sport, nagyon megjött most hozzá a kedvem szeptemberben szeretném elkezdeni. De egy pár dolgot elmondana róla valaki aki csinálja? Milyen egy edzés? Kinek ajánlja? Meg ami eszébe jut az illetőnek. Köszönöm
2009. júl. 24. 19:56
 1/4 anonim válasza:

A capoeira egy brazil harcművészettel kevert tánc.Régen a rabszolgák alakították ki ezt a stílust!

Ugyan én nem capoeirázok,de az öcsém igen,és szeretem nézni őket...Sok akrobatikus elem is van benne!!!

Remélem tudtam segíteni!

2009. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hát én sem capoeira-zom, de vannak ismerőseim akik nyomják és tele van akrobatikus mutatványokkal...

Ezért legalább kézenállást, pár rugást és esetleg szaltókat is érdemes elsajátítani előtte...

2009. aug. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Én capoeirázom:) és lehet hogy sablonosan fog hangzani, de mindenkinek ajánlom, mert télleg nagyon változatos a mozgás és nem lehet kiöregedni belőle...

Alapja a "zsinga" melyet az alapvédekezésekkel ügyet az első órákon sajátíthatsz el. Az sem nagy baj ha az elején még nem megy annyira az akrobatika, mert ezt a szép zsingával, a rúgások és védekezések tisztaságával lehet egyensúlyozni. Haladóbb szinten már illik tudni egy két alap dolgot az akrobatikából, de ez az évek alatt beleépül a játékodba.további információ: [link]

2009. aug. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Diana8 válasza:
100%
Szerintem nyugodtan belefoghatsz :) Az, hogy milyen egy edzés, edzőtől is függ, minket pl nagyon sokszor szoktak szívatni, de van, amikor poénosan tartják meg az edzéseket. Viszont minden esetben fárasztó, ugyan akkor hasznos, és hihetetlen jó dolog, én pl. sosem tudnám már abbahagyni. :)) Ajánlani meg mindenkinek tudom :)
2009. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!