Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Állóképesség növeléséhez jó...

Állóképesség növeléséhez jó heti kétszeri futás?

Figyelt kérdés

Az edzesonline-ról töltöttem le az "Első öt kilóméterem" edzéstervet, de egy héten kétszer tudok csak menni futni. (Heti három futást ír elő a terv, most a hatodik futásnál járok, tehát nagyon az elején.)

Emellett heti egyszer biciklizek 40-60 km-t, emelkedőkkel és lejtőkkel tarkított útszakaszon. A harmadik futást nem kívánom, soknak érzem, időm sincs annyi, csak a biciklizés helyett, amiről nem szívesen mondanék le, mivel nagyon szeretem csinálni. A célom az lenne, hogy javuljon az állóképességem, és talán formásodjak egy kicsit. Szeretném ha le tudnék futni 5 kilómétert egyszere, megállás nélkül. Szerintetek így, heti két futással sikerülne?



2012. aug. 13. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, bár a futásnál tényleg fontos a rendszeresség a fejlődés biztosítása és a sérülésveszély csökkentése miatt is. És a rendszerességen heti 3-4 alkalmat értünk. De ha mondjuk a 3-ból egyet egy másfajta mozgással váltasz ki, az elfogadható lehet. Minden esetre én azt javasolom, ne próbálj kibújni a futás alól, ne azt nézd, hogy mikor miért nem, hanem legyen ez egy belülről fakadó létszükséglet. A heti két futás és egy biciklizés még elbírna egy 3. futást is. De ha neked ez így elég, és ennyi időd van, komproisszumként a 2+1 is elfogadható.
2012. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, jó tanácsokat!
2012. aug. 14. 08:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!