Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthonra szeretnék csinálni 1...

Otthonra szeretnék csinálni 1 jó edzőtermet help!?

Figyelt kérdés
Nos hol is kezdjem?ahol lakom a közelbe nincs edzőterem ezért magamnak szeretném megcsinálni,itthon a helység készen áll segitségeket kérnék mik az elengedhetetlen felszerelések ami nélkül nemtudok fejlődni.Fejlődni szeretnék ameddig csak lehet hátazót (lehuzót) nemtudnám megoldani esetleg ötletek ? huzóckodóm van ... előre is köszi a válaszokat
2012. aug. 6. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem ezek vannak: állítható fekpad, húzódzkodó rúd, guggoló állvány, több egykezes súlyzó, de az egyik párt akár 60-60 kilóra is tudom szerelni. Egyenes és francia rúd, sok tárcsa, kb 150kg., scott pad. Ezzel elvagyok.:)
2012. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
húzódzkodó,ráakasztva gyűrű,kettlebell,boxzsák,egykezes súlyzó egy pár,francia rúd,tárcsák,1 állítható támlás pad,reflexlabda,ugrókötél.
2012. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és hátra van lehuzód?:) és köszi a válaszokat:)
2012. aug. 6. 20:45
 4/11 A kérdező kommentje:
2. kommentelő neked is köszi szépen egyébként erről a kettlebell ről tudnál beszélni igazából még csak láttam ilyet,nemhasználtam:/ milyen izomcsoportot mozgat meg? köszi szépen bocsi a tudatlanságért:(
2012. aug. 6. 20:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs, ezek mennek: húzódzkodás, felhúzás, evezések (kétkezes, egykezes súllyal), t-rudas evezés.
2012. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Kettlebell előnye ( egyben picit hátránya is az esztétikum miatt ), hogy minden izomcsoportot egyszerre dolgoztat meg. Nem izolált edzésről van szó, így a fejlődés erőben és állóképességben mérhető igazán. Leginkább a mélyhátizmot, derekat, vállövi izmokat, és a lábakat, feneket edzi. Természetesen több száz gyakorlat van már, így minden izomcsoportra lehet több módon edzeni. Persze lehet izomzatot növeszteni vele, de nem olyan szépen, mint a konditermes edzéssel.

Illetve növeli a kitartást, és némileg a fájdalomtűrést. Mivel a golyó, a dinamikus gyakorlatoknál folyamatosan mozog, ezért nehéz meghatározni egy gyakorlat súlyát. De például egy Snatch 20-as golyóval körülbelül a leengedésnél 3-4x annyi is lehet. A lendülettől függ, így rövid idő alatt komoly fogóerő nyerhető vele, és még lehetne sorolni az előnyeit, és a hátrányait, de erre vannak jó minőségű blogok, ahol szakértők mindent leírnak. Ha érdekel olvasgasd egy kicsit. Én például imádom csinálni, akármennyire megdöglök tőle 1-1 edzés után. :)

2012. aug. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
fuhh köszi szépen igen már utánna olvastam:)
2012. aug. 7. 14:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Hagyományos súlyzókkal is lehet sok izmot dolgoztatni egyszerre: felhúzás, fekvenyomás, guggolás. :)


Nálam ez van: fekpad, aminek állítható a szöge, illetve guggoló állvánnyá alakítható. Van egy csiga felszerelve, leginkább tricepsz edzéshez. Egyenes rúd, franciarúd, és egykezes rudak, és 180 kg-nyi tárcsa.

2012. aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. aug. 8. 14:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Viszont az edzőtermem évekig porosodott, mert sehova nem fejlődtem: nem követtem spéci étrendet. :)
2012. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!