Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Itthoni edzéssel elérhetek...

Itthoni edzéssel elérhetek egy sportos alakot?

Figyelt kérdés

Mondjuk kb ilyet: [link]

[link]

Igazából már annyi féle dolognak próbáltam utánaolvasni, hogy teljesen belezavarodtam. Célom egy izmosabb, de karcsú test (szálkás, azt hiszem). Bár ez nem is nagyon lehetne másképp: 181 cm vagyok és 65 kg. Már több, mint 5 hónapja próbálkozom itthoni saját testsúlyos edzésekkel (guggolások,lábemelések,fekvőtámasz(többnyire női), kitörés stb.) meg próbálok futni (nem nagyon megy), de nem igazán látom a változást. Nem akarom sürgetni vagy ilyesmi, csak lehet, hogy valamit nem jól csinálok. Rendesen táplálkozom, nem szedek semmit sem, amitől gyorsabb változás lenne. Lehet, hogy nem elég intenzív. Nem tudom. Mennyit kéne futnom? A tempó számít? És mennyit kéne edzenem és mit?

Még annyit, hogy azt hallottam hasat a legnehezebb edzeni. Ráadásul én, ha híznék valószínűleg főleg hasra menne. A felülések, lábemelések jók? Mert azokat is csinálom és izmos a hasam(érzem, amikor befeszítem), de nem igazán olyan mint a képeken. És nem a formára célzok. Nem túl feszes, szóval nem tűnik izmosnak. Valamit rosszul csinálok?

A válaszokat előre is köszi :)


2012. júl. 24. 16:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
oh lemaradt a korom. 18/L
2012. júl. 24. 16:21
 2/16 anonim ***** válasza:

El lehet érni, ha vannak eszközeid is, egykezes és kétkezes súlyzók, állítható pad, tárcsák...

Mert súllyal kellene edzeni, ha izmosodni szeretnél. Attól ne félj, hogy naturálban túl izmos leszel, nőknél ez nem fordulhat elő az alacsony tesztoszterontermelés miatt.

Jó lenne egy tömegnövelő étrend.

Legyen napi 2-2,5g*testtömegkg a fehérje és nőknél 3-4g*ttkg a szénhidrát.

Ezekből rakd össze:

fehérje: sovány húsok, tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség. Kevés gyümölcs mehet, de a cukortartalom miatt én nem ajánlom nagy mennyiségben még tömegelésnél sem.

zsírok: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz mintaétrendeket: [link]


Edzéstervek: [link]

2012. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ez lehet, hogy hülye kérdés, de mi ez a :napi 2-2,5g*testtömegkg a fehérje és nőknél 3-4g*ttkg a szénhidrát.

Erről tudsz adni valami infót?

2012. júl. 24. 16:39
 4/16 A kérdező kommentje:
Amúgy én hallottam már a Fegyencedzésről. Azzal mi van? Nem működik?
2012. júl. 24. 16:42
 5/16 anonim ***** válasza:

Testsúlyod szorozva az értékkel. Tehát neked kell napi 130g fehérje és kb 230g szénhidrát (ch).

Fegyencedzés is jó, de attól jobb izomnövelésre a súlyzós edzés. Fegyenctől inkább állóképesség és relatív erőd lesz. Tehát a testsúlyodhoz viszonyítva. De végezheted azt is, ha gondolod.:)

2012. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Viszont a hasas kérdésemre nem válaszoltál. Jó, ha így tovább csinálom?
2012. júl. 24. 16:57
 7/16 A kérdező kommentje:
És a fenekem is elég plöttyedt. Ez idővel változni fog?
2012. júl. 24. 17:00
 8/16 anonim ***** válasza:

Oldalakat tudnék írni pedig, de nincs idő rá.:)

szóval hasprés és lábemelés mehet rá, főleg függeszkedve jó a lábemelés. De a hasizomedzéssel nem megy le róla a zsír, mert nincs helyi zsírégetés. Azt majd a tömegelés utáni szálkásító diétával és aerob edzésekkel tudod eltüntetni.

2012. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezt is végezheted, ha változatosan szeretnéd.:

http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

2012. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Súllyal guggolás és kitörés, lábemelés hátrafelé térdállásból (súllyal a térdhajlatban) rendbe teszi a popót.:)
2012. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!