Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Brutális melledzés? Tudtok...

Brutális melledzés? Tudtok ilyet? Link esetleg?

Figyelt kérdés
Gyakorlatokat helyesen végzem, edzés közben is, illetve másnap is érzem az izmot hogy meg lett dolgozva, ferdepad, egyenes pad, rúdak, kézisúlyzók, minden van benne, szoktam váltogatni őket, variálni az ismétléseken, stb. viszont sehogy sem fejlődik a mellizmom. Kajám rendben, ki van számolva, a többi testrészem szépen fejlődik, de a mellem detto ugyanaz mint mikor elkezdtem az edzést. Nem tudom milyen technikákat próbáljak már ki.
2012. júl. 19. 20:42
 1/5 dirtboy ***** válasza:

nehéz lenne meg mondani mit rontasz el.

innen nem látom jól.

egyébként az ismétlés számot is próbálgattad?

heti hányszor edzed?

bukásig végzed a gyakorlatokat vagy csak úgy abba hagyod ha elszámoltál egy darabig?

le írhatnád a melledzésed.

2012. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hét elején edzem a mellizmom (ugye akkor ajánlatos a leggyengébb izomcsoportot edzeni).

Megfelelő bemelegítés után:

-Egyenes padon: 4x8-10 (mindig eldöntöm fejbe, hogy 8-nak MINIMUM meg kell lennie, ha beleszakadok is, ha 10-től több megy, akkor meg már elégedett is vagyok)

-Ferdepad: ugyanez a sztori

-Tárogatás: 4x12, az első 12-est ferdepadon van, legmagasabb dőlésszögre állítva, a második 12-es eggyel lentebbi szögbe, a kimaradt 2 sorozat pedig egyenes padon történik.

-Ez után jön egy melltől nyomó gépen egy fst7-t, amiben 18-20as ismétléseket csinálok, ugye 7 sorozatban, durranok faszán

-az egészet még a végén 2-3 sorozat, 12-15 ismétléses áthúzással "levezetem"

Jaa, és a ferdepados nyomásnál is váltogatom a sorozatok közt a pad dőlésszögét, hogy minden szögből stimulálás érje, úgymond "körbeedzem" a mellizmom.

Szoktam variálni úgy hogy pl egyik héten rúddal nyomok fekve, másik héten kézisúlyokkal, vagy pl egyik héten egyenes padon kezdek, másik héten ferdén, ilyesmi.

Egy alap sémát követek mindig, de két egyforma edzésem nincs, olyan értelembe hogy igyekszem bukásig dolgoztatni az izmaimat, és variálok picit mindig rajta hogy ne szokjanak hozzá egyfajta edzésmódhoz az izmaim.

2012. júl. 19. 21:20
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaa, és heti 1* edzem, ez ugye hétfő, de gondoltam rá hogy pl csütörtökön, a hátedzésem után lenyomnák még egy 4x8-10es fekvenyomást pluszba, hátha...
2012. júl. 19. 21:21
 4/5 dirtboy ***** válasza:

nem tűnik rossznak a fő gyakorlatok benne vannak jó sorozat számmal jó ismétlés számmal.

úgy is próbáltad már hogy tárogatással vége az edzésnek?

csak mert lehet hogy túl edzed azzal hogy még a tárogatás után még csinálod az /fst7et/.


a hát után a mellet felejtsd el,heti 1 edzés elég neki.

mellen kívül biztos hogy fejlődik minden?

csak mert ha nem akkor talán mégis csak kaja lesz a gond.

ha az sem akkor a genetikára tudok gondolni.

neked lehet hogy a mell az ami nehezen fejlődik.

2012. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, próbáltam már tárogatással is befejezni, ugye azzal nyújtottam le. (persze nyújtógyakorlatokat is szoktam csinálni)

Igen-igen,kaja rendben van, semmi másra nem költök, csak erre a sportra, odafigyelek mindenre, és tuti hogy a genetikám miatt fejlődik nehezen, ezért is kérdeztem hogy van-e valamilyen technika amivel hogyismondjam..."újfajta" stimulációt tudnék neki adni.

Majd nézelődök még a body.builder-en, hátha ráakadok egy jó kis cikkre. Köszi mégegyszer!;)

2012. júl. 20. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!