Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melledzés tippek?

Melledzés tippek?

Figyelt kérdés

A mellizmom egyszerűen nem akar fejlődni, pedig edzés közben szépen bedurran, illetve másnap érzem hogy jól meglett dolgoztatva az izomzat, mégse akar fejlődni sehogy sem, ellenben a hátam,vállaim,lábam,karom szépen fejlődik.

Eddigi edzésem: ferdepad 4x10, egyenes pad 4x10, tárogatás 2*20, áthúzás 4*10. Tudtok valami jó edzéstervet, "technikát", szuperszetteket, akármit, amivel fejleszteni tudnám a mellizmaimat?


2011. dec. 14. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
sima fekvőtámasz egyöcsém :) és az mellkasra és hasizomra is rásegít... márha helyesen csinálod. (google)
2011. dec. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, ezt kihagytam...fekvőtámasz is megy minden melledzés előtt, úgymond bemelegítésnek.
2011. dec. 14. 22:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez semmi. 14db sorozattal edzel mellett? Mégis hány percig tart ezt? 20 ? Nevetséges. Egy komolyabb mell edzés 60 perc, vagy több, úgy, hogy semmi szuper szett, csak intenzív durvulás. Tessék sokkal többet nyomni fekve, ferdén illetve a tárogatásból sem ártana még 2. És az a 20 ismétlés sok. Inkább picivel nagyobb súllyal és 12, na de azzal 4*...

Én 16*2*amennyi megy elven nyomom az erőgyakorlatokat melledzésnél. Ezt úgy kell elképzelni, hogy szépen felmegyek addig, amíg már csak 4 megy. Ezt úgy választom meg, hogy kb belövöm, hol van ez az érték és az lesz a 4. nyomás. Addig folyamatosan csökkentem az ismétlési számokat. Pl.: 12-10-8-4 A következő ugrás kb. az 1re menne, de az kutyának se. Szóval, amikor elérem a 4et akkor felugrom és lekapkodok róla egy kevés súlyt. Annyit, amennyivel mondjuk kipihenve 6 menne magamtól.. Na és a pihenés kb. eddig is tartott. Tehát addig, amíg le nem rámoltam azt az x súlyt. Majd vissza a rúd alá és túrás. Legalább annyit, amennyit az előbb, tehát 4-et.

Aztán pihi. Ne nagyon haladja meg az egy-másfél percet az se... A jelenlegi súlyt nem változtatod meg.

A következő nyomás ugyanis azzal történik. Aztán megy bele mondjuk 4-5 ismét. Akkor ismét felállok és átrakom egy akkora súlyra amennyivel kipihenten 8 is megyeget. Majd vissza és beleküldés annyit, amennyit az előző nagyobb súllyal. Na ezt csinálom jó sokáig. Kb. annyira megyek le, amennyin elindultam fel. (felfelé nincs ilyen vetkőzős, piramisos, erőltetett ismétléses kombináció, csak sima súlyemelés...) A ferde hasonló elvek szerint megy, szóval folyamatos súlyváltogatás (bár már ott nem megyek fel akkurátusan a 4es pontra, hanem a meglévő tapasztalatok alapján választok egy olyan súlyt, amellyel tutira megy a 8 még fáradtan is..) Ott annyi a csavar, hogy váltogatom a dőlés szögeket. Attól függ mennyi lehetőség van... Általában 6ot nyomok ferdén fekve nyomás után. Előtte lényegesen többet, mert akkor a fekve nyomás elve dominál...

A tárogatásnál is folyamatosan változtatom a dőlésszögét a padnak.


Ez nem szent írás, de tutira hatásos. A mellem nagyon bivaly. Talán a legerősebb pont a testemen, ami lehet pont azért van, mert ennyire foglalkozom vele.

Sokan mondják, hogy nem jó kimerülésig edzeni, de nem baj. Nem muszáj minden edzésnél ilyet csinálni, elég akkor minden 2.-3. melledzésnél, de az, hogy hatni fog az tuti.

Pláne úgy, hogy egy másik mell napon totál máshogy edzel rá. Rendesen meglepődik, hogy az egyik alkalomnál erőltetett ismétlések vannak és erőlködni kell hosszasan, míg a másiknál hatalmas súlyokat kell kinyomkodni, bár kevesebbszer. Aztán megint más napon mehet a bemelegítés + 4*6-8 változatlan súllyal segítséggel...

2011. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Ez semmi. 14db sorozattal edzel mellett? Mégis hány percig tart ezt? 20 ? Nevetséges. Egy komolyabb mell edzés 60 perc, vagy több, úgy, hogy semmi szuper szett, csak intenzív durvulás." lol
2011. dec. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megjegyzem kb 40 perc szokott lenni a melledzésem, bicepszel kombinálva jön ki olyan 1 óra 5-10 percre. Nem csak lóbálom a súlyokat, hanem komolyan csinálom...izzadás,ordítás...
2011. dec. 15. 06:46
 6/8 asd72 válasza:

az én melledzésem:

egyenes pad: 1 x 15 (viszonylag kis súlyba)

4 x 8 (közben emelem a súlyt)

30°os pad: 4 x 8

tárogatás gépen: 4 x 8

szüknyomás egyenes padon és tárogatás kézi súlyzóval szuperszettbe 4 x 8

próbáld ki.. nekem ez nagyon bevált :D

2011. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Kipróbálom!!
2011. dec. 25. 23:53
 8/8 anonim válasza:
Szia.A bodybuilder oldalon nemrég olvastam egy jó cikket erről.A lényeg az volt hogy változtass,bármit is-a lényeg a változtatáson van.A "bivaly srác" véleményét nem osztom,mert nem mindenki alkalmas arra amit ő csinál.Nem mindegy milyen tartalékokkal és genetikával csinálod ezt.Elivleg ugye kajálsz edzés előtt kb 2 órával(emésztés közben nem tudsz edzeni) és az a kaja kitart valameddig de egy idő után a szervezetnek valahonnan energiához kell jutnia..Amúgy van egy kistársam aki hasonlóan edz(sok sorozat,sokáig) mint a bivaly és ő is bivaly:)..(84 kiló,220-ba belenyom)szóval akár így is dönthetsz lehet hogy Neked is beválik.Amit viszont talán legjobb tippnek tartanék kezdésnek hogy kezd az egyenes padon.Nálam se vált be nagyon a ferde padon kezdés.Jó ha néha áll mögötted valaki így tudod nagy intenzitással bukás közeléig,bukásig csinálni és épp annyit segít hogy kimenjen,ezt a nagyobb súlyoknál,ott add ki a maximumot.Néha erőltetheted is az edzést ha már elég régen csinálod.Kevésbé szabályosan nagyobb súlyokkal,de ezt nem tőlem hallottad ;)Nem engeded le annyira,felső fázis szokja a nagy terhelést nagyobb súlyt,olyasmi mint a láncos edzés csak ez a sufni módszer:)Edzés elején én sokáig magamon hagyok melegítőfelsőt stb,segít üzemi hőfokra kerülni.Amit most hallottam pont tegnap hogy a combban van valami ér amit lábnyújtógépen be lehet jobban indítani és segít a szervezetnek felpörögni.(ezt nem tudom így van e)Erőemelő profiktól meg azt láttam youtube-on hogy ajánlották a döntött törzsű evezést azoknak akik igazán nagy súllyal akarnak fekvenyomni.Remélem volt hasznos info,jó edzést
2012. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!