Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzéstervet és étrendet...

Milyen edzéstervet és étrendet javasoltok? Folytassam ezt az edzést? Vagy esetleg térjek rá másra?

Figyelt kérdés
Hello! 16 éves vagyok 192 centiméter és 90 kiló ( nem tudom, hogy ezek az adatok lényegesek-e xD ) Arról lenne a szó, hogy kaptam édesapámtól egy edző "szettet" csak szerintem elnézte mivel az egykezes súlyzó(k) 9kg/ súlyzó van egy kétkezes is ami 15 kiló, és kaptam egy felülő padot is ( a pontos nevét nem tudom) amit lehet állítani, hogy mennyire legyen meredek. Arra lennék kíváncsi, hogy ha én elkezdek gyúrni esetleg szedhetnék-e valami fehérjét az edzés mellé ( itt jön az étrend ) nem tudom, hogy milyen ételek fogyaszthatnék mert eléggé válogatós vagyok, csak most az edzések érdekében rászánom magam. Eddig már elkezdtem edzeni barátoméknál ahol szintén van súlyzó készlet stb. Eddig ezt az edzéstervet folytattam: felkelés után bemelegítés 20 fekvőtámasz 30 felülés majd 20szor emeltem a kétkezes súlyzóval utána 5 perc pihenő és kimentem futni a sportpályára 10 kör ( 1 kör 400m ) ezt megcsináltam délután is. Nem tartom magam gyengének mivel 36-os kezeim vannak és ahogyan elnézem a velem egykorúakat nem sok erősebb legény akad.. persze van nem is egy viszont a melleim az istennek sem akarnak izmosodni.. nem tudom, hogy milyen edzést kell végezni de karra, mellre hasra szeretnék gyúrni. Esetleg javasolna valaki valamilyen készítményt fehérjét stb.. és étrendet mivel egy kb 3 centi vastag zsírpárna borítja a hasam. Most is diétázom napi 3 liter víz és magas fehérje tartalmú ételek. Előre is megköszönöm a hozzáértő válaszokat és bocsánat ha valamit bután magyaráztam de nem vagyok otthon az ilyen kifejezésekben.

2012. júl. 14. 01:39
 1/2 anonim válasza:
Herbaliefe? -ettől izmosodsz ha iszod és eddzel pl. konditeremben. Nők fogyni szoktak vele-régebben én is próbáltam igen tuti! Keress rá neten nézd meg a pasik milyen változásokat értek el...-és elvileg növényi szóval nem káros.
2012. júl. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha megengeded, akkor előbb kicsit kritikus lennék, majd leírom, hogy mit tehetsz:

Nem jó amit eddig végeztél, főleg, ha izomnövelés a cél, már pedig ezt írtad. 9kilós súlyzócskával, pár fekvőtámasszal és 30 felüléssel az életben nem leszel izmos.

A másik amire ki szoktam akadni: nem a KEZED 36-os, hanem a KAROD. És, hiába 36-os (ami egyáltalán nem sok megjegyzem, főleg 192 centi magassággal), az nem jelent semmit, mert a konyhás néninek meg 50-es van, de mégsem izmos.:) Szóval nem mindegy milyen zsírszázalékkal annyi.


Mit tegyél? Ha izmosodni szeretnél, akkor tömegnövelő étrend kellene, ami azt jelenti, hogy napi 2-2,5g*testtömegkg a fehérje és 5-6g*testtömegkg a szénhidrát (ch).

Ezekből kellene összerakni:

fehérje: sovány húsok, tojás (sosem nyersen!), sovány túró, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj

Itt találsz tömegnövelő mintaétrendeket és tápanyagtáblázatot: [link]

Multivitamint vegyél, pl mega daily one jó lesz.

Edzés után pedig jó lenne egy tejsavóprotein (pl VPX Syngex, Scitec 100% whey, Biotech Nitro pure whey gold, Twinlab whey fuel, Dymatize elite whey, stb..) és 40-50g gyors ch (dextróz, vitargo, supercarb fast, stb..) shake.


Edzés: ha otthon szeretnél edzeni, akkor kellene egy nagyobb, szerelhető súlyzókészlet egykezesből is és a rúdra is több tárcsa, állítható fekvenyomópad, húzódzkodó rúd. Nekem ennél több cuccom van, csak ez a minimum. Szerintem.

Persze végezhetsz súlyzó nélküli fegyencedzést is, de azzal nem leszel annyira izmos, mint súlyzós edzéssel.


Itt találsz edzésterveket, kezdheted a kezdő szintű otthoni átmozgatóval: [link]


Azt pedig úgy nem működik, hogy izomtömeget növelsz és közben le fog szálkásodni a hasad, mert ahhoz pedig szálkásító diéta kellene. Ugyanis nincs helyi zsírégetés, tehát az nem úgy van, hogy a többi izom épül, a hasadról meg lemegy a zsír. Nem. Először legyen izomtömeg mindenhol, majd utána leszálkásítasz.


Ezt még olvasd el, ha valami nem világos: [link]

2012. júl. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!