Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 évesen saját testsúlyos...

Somogyilaszlo kérdése:

15 évesen saját testsúlyos edzés ártalmas lehet a növekedésre/fejlődésre?

Figyelt kérdés
*A saját testsúlyos edzés alatt értem például a fegyencedzést vagy a húzóckodást! Azért kérdezem, mert azt hallottam, hogy az ilyen fajta megterhelés a testnek megállíthatja a növekedést a porcok "elcsontosításával". Ha valaki tudná a választ azt megköszönném! :D

2012. júl. 11. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak neten videók, amik 8-9 éves kis izompacsirtákról szólnak, mégis nőnek. Minden 2. kérdés erről szól, nem unjátok még? Az edzés senki nem fog megállítani a növésben, a testet azért találták ki, hogy használd. Becsontosodik a porc, olvasod te, mit írsz?
2012. júl. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm a választ! De ettől függetlenül a porcos dolgot még egy tanárom mondta nekem.. Nos ő sem tévedhetetlen tehát esélyes, hogy hülyeség.. Nade, az, hogy minden kérdés erről szól én nem tudhatom, hiszen nem jártam GYIK-en már vagy 1 éve ezért nem is olvastam a kérdéseket! Ezt a kérdést meg azért tettem fel mivel úgy vagyok vele, hogy inkább kérdezzem meg, minthogy utána szembesüljek a problémával, amin már akkor nem biztos, hogy lehet változtatni..!!

További válaszokat még ettől függetlenül várok!!

2012. júl. 11. 10:14
 3/9 dirtboy ***** válasza:
nem lesz ártalmas
2012. júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

" hogy minden kérdés erről szól én nem tudhatom, hiszen nem jártam GYIK-en már vagy 1 éve ezért nem is olvastam a kérdéseket!"

ott a kereső:)

és amúgy nem ártalmas.

2012. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 yugym válasza:
Szia már bocs de ez hülyeség a mozgás kell nem beszélve arról m hogy ez az egészséges életmód ha valaki törődik a testével. Nálunk a kis kölykök is lejárnak a terembe és még nincsenek 15 évesek ennyi idősen már el lehet kezdeni edzeni.
2012. júl. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Yogym! Neked is köszönöm a választ! Igazából én idén két éve végzek saját kialakítású gyúrást és mindent elértem amit szerettem volna (kockahas,különbözõ izmok a karon stb..) elértem nembeszélve az egészségrõl.. Újabban már futni is járok nem olyan sokat csupán napi 3-3.5 km-ert... Ennek szintén megvannak a pozitív és a kis számú negatív hatásai. Ezt a kérdést igazából az egyik haverom felkérésére írtam ki, õ ugyanis engem kérdezett, de sem az én tudásom sem a neten való keresés (az utóbbi talán a rossz kulcsszó miatt) nem hozta meg az eredményt, ezért felajánlottam neki, hogy felteszem itt a kérdést és megvárjuk, hogy mit válaszoltok! Mindenesetre köszönöm mindenkinek, hogy váladzolt és ha bárki rendelkezik még a kérdés szempontjából hasznos információkkal az természetesen mihamarabb írjon ha teheti!! :)
2012. júl. 13. 16:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Plusz elnézést a helyesírási és a megfogalmazási hibákért! Ez azért van mert telefonon küldtem be a kommentet!
2012. júl. 13. 16:56
 8/9 anonim válasza:
Nem akarom elvenni a kedved a gyúrástól Laci, már elég izmos vagy, de szerintem fejezd be, nagyon rossz a tartásod és púpos a hátad is már ...nem rosszból, jót akarok neked ;)
2013. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem a hátamat is edzeni, mert észrevettem! .. De te ki vagy? :O
2013. máj. 24. 11:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!