Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen az étrendem összetétele?

Milyen az étrendem összetétele?

Figyelt kérdés

Azt még nem számoltam ki, hogy miből mennyit egyek, viszont ma be kellene vásárolnom, ezért megkérdezném, milyennek találjátok az összetételét.


Lány vagyok, 90 kg körül. Aerob és erősítő edzést is végzek. Aerob heti 4-5x, erősítés 3x.


Tehát:


1.: zab, tojásfehérje (tudom, hogy proteinitalba kellene, de kb. még 1 hétig nem tudok venni, addig gondolom a tojásfehérjét... vagy kihagyjam inkább?)


2.: csirke + barnarizs + zöldség


3. csirke + brizs + zöldség


4.: csirke + zöldség


5. túró, lenmagolaj (lefekvés előtt)


2012. júl. 3. 17:04
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
nem, fogyni akarok... már leadtam 15 kg-ot, akkor 1x ettem barna rizst amúgy kb. ez volt a felállás, csak reggelire tk. kenyeret ettem, viszont azt meguntam... aztán lett egy időszakom, mikor csak zöldséget és csirkét ettem, de nagyon keveset, előjött mindenféle bajom, beteges lettem, a konditeremben azt mondta az edző, hogy azért, mert tönkreteszem magam a kevés kalóriával... ezért szeretnék valami tartalmasabbat
2012. júl. 3. 18:03
 12/19 natural88 ***** válasza:

ez így van, de egy átlagos 170 cm-es nő, ha 90 kiló, az renegteg. max erőemelőként vagy nem tudom másképp elképzelni.


én férfiként vagyok 90 kiló naturál, ugyhogy ez a maximum amit el tudok érni természetesen, és az étkezéseim száma csak 2-vel több. a mennyiség persze sok függ tőle, de azt irta erősítő edzést is végez, tehát feltételezem, nem kis mennyiségről van szó

2012. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 natural88 ***** válasza:

hát akkor ahhoz h belődd az étrended, a magsságod kéne elsősorban. hány centi vagy? nem mindegy hogy ez a 90 kiló 2méteren, vagy 160 cm oszlik el.


a sok étkezés jó, mert gyorsítja az anyagcserét, viszonyt ha tényleg fogyni akarsz, a rizset kivenném. csak zöldség maradna, és max egyszer ennék ch-t

ez a zab + 2x rizs ez nekem nem tetszik

2012. júl. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

166 vagyok

Voltam én 105 kg is, nagy szégyen, de ez van. A mozgással nincs gondolom, 105 kg-al is röpiztem, 5 éves korom óta sportolok, de az étkezés mindig a gyenge pontom volt.

2012. júl. 3. 18:09
 15/19 natural88 ***** válasza:

ha 166 vagy, akkor sztem vedd ki a rizset és a ch-t.


egyszer egyél zabot reggel aztán csak salátát, zöldséget

a fehérjével is vigyáznék, mert neked nem kell sok 166 centire, a fölös fehérje zsirként fog lerakódni.


ezért mondtam az elején nekem gyanús ez az étrend. egy férfi tömegnövelő étrendje szokott így kinézni

2012. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

De bakker, ha csak pl összesen 60-80g rizs van az miért sok?

A mennyiség is számít értsd már meg.:)

2012. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
jajj, ez így nehéz :( nem hiszti, de tényleg... mikor olyan keveset ettem, akkor tényleg elég sok bajom előjött, akkor a kondiban azt mondták, hogy egyek rizst, de lehet tényleg sok lenne, de ha akkor meg nem fogyok, akkor az a baj
2012. júl. 3. 18:12
 18/19 natural88 ***** válasza:

persze ha miniatűr érkezéseket tart, akkor elég. sőt, az még kifejezetten jó is. ha ez a helyzet, akkor bocs a sok pofázásért.


én csak abból indulok ki hogy mennyit eszik egy átlag ember. de ha tényleg 3 kanál rizset és 3-4 csík csirke elég per étkezés, és nem akarsz többet enni, akkor nyugodtan nyomd ezt,

2012. júl. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

hát annyit szoktam kb.

tesztoszteronon vagy nem tudom már hol olvastam, hogy lehet úgy, hogy megcsinálom így reggel előre aztán nap közben már csak "rájárok", nem eszek egyszerre sokat

mert feltételezem azt is, hogy lassú az anyagcserém, bár nem kéne mindent ilyenekre fognom :D

2012. júl. 3. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!