Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ők szednek valamilyen ételkieg...

Ők szednek valamilyen ételkiegészítőt?

Figyelt kérdés
A youtube-on láttam például videókat arról hogy nagy sportolók amikor nem kint vannak a pályán akkor az izmukat szokták kissé növelni hogy nagyobb erőt tudjanak kifejteni! Lance Armstrong, Usain Bolt például! Ők egyébként szednek ehhez valami táplálékkiegészítőt? És rajtuk kívül például a Fabian Cancellara is 82 kiló 186 centihez! Az az izom sem teljesen biciklivel ment fel mert az annyira nem növeli csak inkább erősíti! Akkor valószínűleg ő is kondizik ugye? Ő például szed valamit? Meg úgy ámblokk az ilyen nagyobb izmosságú kerékpárosok! De például akik hegyre gyúrnak: Bradley Wiggins, Alberto Contador, és vékonyak ők járnak kondizni? És ők mit szednek? Ők biztos nem dolgoznak akkora súlyokkal nem? Egyébként ők így heti hányszor edzenek? Télen? Vagy mindig bicikli, futás mellé? És ezt természetesen azért kérdezem mert én futok és biciklizek (inkább a bicikli felé húz a szívem) és elég vékony vagyok viszont szeretnék jobban menni sík időfutamon ahol kicsit súlyosabb emberek vannak (75-85 kiló) mint például a Cancellara, Tony Martin. Kéne kicsit kondiznom gondolom ehhez? Ezért kérdeztem ezeket! Az adottságaim már megvannak meg a bicikli edzésterv csak a tömegnövelésbe szeretnék segítséget kérni! És amúgy valaki tudja hogy mit szednek ha szednek valamit mellé? Jumbo, Biotech? És a poron kívül valami gyógyszereket nem? Vagy egyéb cuccokat? Ja és még valami! Akkor úgy csináljam ezeket ahogy a youtube-on látom! Tehát úgy valahogy hogy nem fekvenyomás hanem felkapnak mondjuk egy 30 kilós súlyzót állva felemelik gyorsan mellig aztán leteszik? A fegyencedzéssel egyébként lehet izmot, tömeget növelni? És azt érdemes nekem elkezdeni? Mert tetszik a dolog csak nem tudom hasznos lenne-e? Aki ezeket érthetően részletesen megfogalmazza annak köszönetet nyílvánítok!:D

2012. júl. 3. 03:14
 1/5 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Az élsportolók mindig végeznek súlyzós edzést is. Na meg általában szteroidokat és teljesítményfokozókat is szednek.
2012. júl. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De gondolom akik 185 centire ilyen 65 kilók azok nem igazán túlozzák el? Nem?:D Tehát biztos másképp? És a mozdulatok jók ahogy írtam?:D Fegyencedzésről vélemények? Mert ha azzal tudnék szedni súlyt izmot magamra akkor lehet az is elég lenne legalább ingyenes nem? De most légyszi ne a doppinggal jöjjetek!:D Ez így eszembe jutott:).
2012. júl. 3. 12:40
 3/5 Brain Storming ***** válasza:

A kerékpározást alapvetően kerékpározással lehet fejleszteni - bármennyire furán is hangzik. A futás az alapozó és a kerékpározásra nem alkalmas időszakban jó kiegészítő lehet, de csak az tudja igazán, h micsoda óriási különbség van a kerékpározás és a futás között, aki az egyiket intenzíven művelve azt hiszi, hogy a másikban is jól tud teljesíteni. Éppen ezért speciális versenyforma a duatlon és a triatlon.

Ennélfogva még az erőfejlesztést is elsősorban kerékpáron kell fejleszteni - megvannak a módszerei ennek is. Az időfutamkerékpározás eléggé speciális formája a kerékpározásnak, és vannak, akik ebben nagyon jók, de a mezőnyversenyeken elvéreznek, mert ott már taktika is kell, helyezkedés, stb., míg az időfutamhoz nem - ott az ember zavaró tényezők nélkül koncentrálhat a saját teljesítményére.


Sztem nem kell semmiféle plusz anyag, mert ha bőségesen el vagy látva vitaminokkal meg makro- meg mikroelemekkel, és ésszel táplálkozol, amibe beletartozik pl. a versenyek előtti szénhidrátfeltöltés, stb., akkor jó teljesítményt fogsz nyújtani.


Súlyzós edzésnél bőségesen elegendő a kis súlyokkal, nagy ismétlésszámmal végzett gyakorlat - egy kerékpárosnál nem előny, ha a felsőteste nagy terhez hordoz, még ha az izomból is van. Éppen megy a Tour az Eurosporton, nézd meg a legprofibb kerékpárosokat: egyik sem a kidolgozott felsőtestével villog :). Nagyon ritka a masszívabb testalkatú kerékpáros - inkább hasonlítanak a zsokékra!


Sztem a kerékpáros edzéseidet szervezd úgy, h azok töltsék ki a fő edzésidőt, mert minél több időt töltesz a nyeregben, annál jobban fog menni. Nincs titok, nincs spéci módszer - csak tekerés van, persze ésszel és koncepcióval, lehetőleg minden edzés esetében vmi elérendő céllal. ha egy-két hónapig aprólékosan feljegyzel minden edzést (táv, résztávok, sebességek, pihenőidők, stb.), akkor azokra építve tudsz fejleszteni, és hamar rájössz, h neked magadnak kell tudni, h mit bírsz és mit vagy képes teljesíteni.

2012. júl. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó! De azért van akkora különbség sokaknak a kerékpár és a futás közt ha csak futnak, mert más izomcsoportokat mozgat meg! De én volt hogy 1.5 évig csak futottam aztán elkezdtem biciklizni pár hónapot és rögtön kb. ugyanazon a szinten voltam! Azzal nincs probléma hogy a futás jobban megy! Úgy is még van időm! Legalább 4 évem amíg komoly eredményeket kell hoznom! Addig akár futhatok 3.5 évig is utána ha ráállok a biciklire akkor is jó lesz! Tehát elég az a fél év! Ezt tapasztalatból tudom! Már vannak futásba és biciklibe is érmeim! Tehát jó! Inkább az érdekelne hogy ha én időfutam 50 percére akarok jó lenni akkor nem kéne nagyobb izomzat? Mert szerintem tuti! Mert a Cancellara is 186cm 82 kiló! Tony Martin 185 centi 75 kiló! Mondjuk érdekes mert a Wiggins 189 centi 69 kiló! Tehát akkor lehet mégse kell akkora! Nem tudom ebbe szeretnék kisegítést kérni!



Egyébként lenne egy kérdésem! Úgy látom te értesz valamennyire a kerékpározáshoz! Az andy Schleck 3 centivel kisebb mint a Wiggins és 2 kilóval könnyebb! Tehát majdnem ugyanolyanok! akkor hogy lehet hogy az Andy Schleck egyszerűen bármit csinál nem tud olyan jó időfutamot menni 3 kilómétereket kap óránként a Wigginstől! Tehát ez érdekelne még!

2012. júl. 4. 15:47
 5/5 Brain Storming ***** válasza:

Ha rendszeresen edzel és pontos feljegyzéseket készítesz, akkor jól tudhatod, h az éppen aktuális forma milyen sokat számít - mondanom sem kell, hogy a versenysportolóknál külön kérdés a formaidőzítés, és még akkor sem biztos, h az ember éppen akkor lesz a toppon, amikor éppen kell. Aztán számít még a napszak is: én pl az alapozási időszakban csak délelőtt, vagy ebédidőtájt tudok tekerni, de ebben az időszakban majdnem minimális a formán. Én egyébként is éjszakai bagoly vagyok, nekem a késő délután az az időszak, amikor nagyobb teljesítményre vagyok képes. (Ez be is szokott igazolódni téli időszakban is, amikor nagyritkán du tudok edzeni.)


Nemigen hiszem, h nem benfentes körökből származó infó alapján elkezdj szedni akármit is: a sportolók nevével hirdetett v reklámozott cuccok elsősorban marketing miatt hirdetődnek így.


A fő kérdés az, hogy hogyan képzeled az edzést az időfutamversenyre. Vannak a neten módszerek, de ezek elég szűkszavúak, vagy pedig olyan übermodern mérési technikát igényelnek, amire egy kispénzű amatőrnek nem telik, de nem is érdemes befektetni iesmibe, ha az ember nem versenyzik rendszeresen (ezt úgy értem, h kb május elejétől szeptember végéig min. 2-3 hetente).


Én pl. magam alakítottam ki gyorsaságfejlesztő edzéseket.

2012. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!