Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik olyan hasizomgyakorlat...

Létezik olyan hasizomgyakorlat, amit gerincsérvvel is tudnék biztonságosan végezni? 32N

Figyelt kérdés

2012. jún. 24. 23:58
 1/3 zokniszörny válasza:
100%

Gyógytornát tudom neked ajánlani. Érdemes lenne beszélned egy gyógytornásszal, aki pontos gyakorlatsort tud neked összeállítani, amit nyugodtan végezhetsz. Ha tudsz, járj el Pilatesre, az pont erre lett kitalálva, és kíméli a gerincet.

Néhány dolgot el tudok neked mondani, mert egy ideig én is jártam gyógytornára, gerincproblémákkal.

Nagyon fontos a mély hasizmok és mély hátizmok edzése, egyáltalán a hát erősítése. Teljes felülést sose végezz, mert az nagyon terheli a gerincet és a derekat. Inkább lassú, kitartott mozdulatsort végezz. Pl. hanyattfekvésből felkönyökölsz, és megemeled a lábaid kb. 15 centi magasra majd 10 mp-ig tartod, majd vissza le, úgy, hogy ne érintsék a talajt. Ott is 10 másodpercig tartod, majd föl, és így tovább.

2012. jún. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

persze.

a gerinctorna edzésen átveszik az összeset,uh menj el,ingyen van.

2012. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hahó! Köszi nektek! Kipróbáltam a könyöklős témát, hááááát érzem, hogy a hasamat dolgoztatja. :)
2012. jún. 27. 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!