Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Teljesítménytúrázni akarok...

Teljesítménytúrázni akarok elkezdeni és kéne hozzá segítség?

Figyelt kérdés

Szeretem a természetet és a sportot is ezért gondoltam erre, de nincs meg hozzá a fizikumom.

Egyik ismerőssel beszéltem, aki mondta, hogy kezdjek el rá erősíteni, meg kardiózni(bár nem tudom mit jelent) tudnátok írni hozzá edzéstervet, meg hogy érdemes kajálni hozzá.


2012. jún. 19. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég fanatikus gyúrós lehet a haverod. :) A teljesítménytúrázás kifejezetten az a sport, ahol mondjuk az étkezésnek nincs nagy szerepe. Az alap állóképesség jó és hasznos, de mondjuk a síkfutással szerzett kitartást alig tudod felhasználni a túrákhoz, különösen nagy szintemelkedéssel. Speciális erőpróbára a specifikus felkészülés a legjobb. Azaz amire rá akarsz edzeni, azt kell csinálni!

A legjobb, amit tehetsz, ha elkezdesz túrázni! Havi kettőnél ne menj el többre! Kezdd mondjuk 15 kilométeressel. Menj el néhány ilyenre, aztán vállalj be néhány 30 km-est. Idővel mindig növeld a maximum távot 10 km-rel! Fontos, hogy ne folyamatosan, lineárisan emelkedjen a táv, hanem menj el minden hónapban egy, esetleg olykor két túrára, olyan távra ami már jól megy, és néha vállalj be nagyobbat is. Tehát mondjuk nem 15-15-20-20-30-40-50-60-... legyen a szisztéma, hanem 15-15-20-15-30-20-20-15-40-20-30-50-... és így tovább. Legyen benne hullámzás, a távban és a szintkülönbségben egyaránt!

Szerintem remek sportot választottál, hajrá!

2012. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyira nem fanatikus gyúró, csak mutatta a hátizsákját, amit cipel több napos túrákra nagyon nehéz lenne nekem. Ő mondta, hogy egy kicsit erősíteni kéne.
2012. jún. 19. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem több napos túrával kell kezdeni. :)
2012. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
szia. barátnőm neten rátalált egy 30 km-s teljesitményturára a városunkban :) hát elmentünk. nem sportolok, van egy kis feleslegem is (80kg/180cm/lány), és megcsináltuk. igaz, utánna két-három napig alig birtam lábra állni, de ez a cipő hibája is volt. azota voltuk már páron, vettem is olcsobb turacipőt, de sokkal jobb. egy honapja voltunk megint egy 30-ason, másnap fájt a lábam, de ennyi. már edzetebbek lettünk. nem kell tul sok felkészülés, csak akarat, hogy azért is teljesitsd.
2012. júl. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!