Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mutant Mass vagy Dymatize...

Mutant Mass vagy Dymatize Super Mass Gainer?

Figyelt kérdés

Eddig csak fehérjét ittam, edzés után gyors szénhidráttal, most nyárra szeretnék venni valami tömegnövelőt. Ektomorf alkatú vagyok, ezért alacsonyabb fehérjetartalmú termékek között nézelődtem elsősorban. Emellett heti 2-3 aerobot is beillesztenék az edzéstervbe, szóval nem lenne baj a sok szénhidráttal. Mit gondoltok, a fenti két termék közül melyiket válasszam? Esetleg valami hasonló kaliberű termék, hasonló áron?

Köszi előre is a segítséget!



2012. jún. 10. 22:12
 1/8 Hannnibal ***** válasza:
nem értek pár dolgot öcskös,ha aerobot beillesztesz ráadásul heti 2-3at akkor minek a tömegnövelő,a másik meg hogy miért nem maradsz a fehérje és gyors ch-nál?
2012. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Diego105 ***** válasza:
Ez jó kérdés, miért nem maradsz a fehérje+ch kombónál?
2012. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem választanék alacsony fehérjetartalmú tömegnövelőt még ektomorfként sem, mert annyi ch-ra edzés után sincs szükség, amennyit be kell nyomnod egy adaggal, ha megfelelő fehérjebevitelt is akarsz. Inkább tejsavó proteint vegyél és azt egészítsd ki edzés után 50g dextrózzal vagy vitargo-val, esetleg supercarb fast-al vagy carbo x-el.

Ha pedig tömegnövelőben gondolkozol: Volumass 35, Jumbo proff., Gaspari real mass, Dymatize hi protein gainer, BSN true mass, Isomass extreme gainer, MHP up your mass.

2012. jún. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért vennék most tömegnövelőt a fehérje + edzés utáni gyors CH helyett, hogy nap közben is több kalóriát tudjak bevinni tápkieggel, mert szilárd kajából sajnos gyakran nincs meg a szükséges mennyiség.

Ez nem azt jelenti természetesen, hogy napi 20 adagot innék meg, edzés után sem akarok elszállni a mennyiségekkel, ezek a megadott 1 adagok erős túlzások szerintem, nyilván kiszámolnám, hogy mennyire van szükségem edzés után és nap közben.

Azért ezt a 2 tömegnövelőt néztem ki, mert ezeknek a szénhidrátrésze is normálisnak tűnik, nem egy cukros szar az egész, mint jó pár más terméknél.

Egyébként nem értem, hogy miért kell fennakadni a tömegelés-aerob edzés kombónál. Szerintem tömegelés alatt is szükség van egy kis kardióra-aerobra, nem napi szinten, de heti néhány alkalom ráfér az emberre. Ennyi erővel ülhetnék itthon mozdulatlanul egész nap a heti 4 súlyzós edzés mellett, mert most tömegnövelőt eszem, és ne menjek kárba... nem érem ezt a gondolatmenetet, de mindegy. Szerintem nem üti egymást a kettő. A kardió és az aerob sosem árt.

2012. jún. 11. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Ez igaz, heti egy két aerob belefér tömegelésnél is.

2. van lassú ch is amit tehetnél a proteinhez napközben és jobb lenne mint a cukros tömegnövelő. Pl. supercarb slow vagy palatinose. Ezzel jobban járnál.:)

2012. jún. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pontosan erre gondoltam is, a supercarb slow-ra, de még nem döntöttem, hogy melyik lenne a jobb alternatíva. A tömegnövelékben azért van néhány egyéb hasznos összetevő is... nem tudom még, de ez is egy jó alternatíva, köszönöm a tippet!
2012. jún. 11. 19:43
 7/8 Hannnibal ***** válasza:
neked belefér neked nem ennyi,tömegelés alatt meg nem fordulna a fejemben semmi aerob,de ez testalkat függő is
2012. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hannnibal ***** válasza:
nekem
2012. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!