Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A karatéval mennyire tudom...

A karatéval mennyire tudom megvédeni magam az utcán? Melyik a legmegfelelőbb stílus az utcai harchoz?

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 22:43
1 2 3
 11/25 Cerberosz válasza:
100%
Nincs megfelelő stílus, egyik stílus sem jobb a másiknál. Harcosok vannak akik jobbak vagy rosszabbak a másiknál. Nem azzal fogsz győzni hogy te most jujitsu-s vagy vagy akármilyen kung fu-s. Nem a stílus számít hanem az akitől tanulod. Akármit választasz és abban jó vagy akkor azt a tudást az életben is kamatoztathatod. Nem érdemes a stílusra rámenni... Jó edzőt keress aki odadó, figyel rád, nem egy szadista állat, és akitől lehet tanulni. Én 10 évig jártam egy mesterhez ezalatt tanultam tőle wado-ryut, kempo-t és solin- ryut. Nem a neve számít annak amit tanulsz hanem, hogy jól tanuld bármit is csinálsz. Légy kitartó, szívós, és mindig fel kell állni:) És még ha elfogadsz egy tanácsot akármilyen küzdő sportot csinálsz kell mellette súlyzós edzést is végezni, ahhoz hogy tényleg erős, robbanékony, és hatékony legyél elengedhetetlen.
2012. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én az MMA-t, birkózást, boxot, vagy thaiboxot ajánlom. Ezek nem harcművészetek, nem a hagyományról meg a lélek ápolásáról szólnak, hanem a valódi kűzdelemről és az ösztönös mozdulatokat tartalmazzák.Az ketrecharc meg főleg a legkézenfekvőbb hatástalanításokat használja.
2012. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Na, még mindig sokan valamivel keverik a harcművészet fogalmát: a harcművészet célja, hogy az ellenfelet minél hamarabb - ha kell meg is ölve - hatástalanítsd.
2012. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
En 9 evesen kezdtem el karatezni..nalunk az a szabaly,hogy utcan se mashol soha ne verekedj...csak a tatamin..de elottem mondta valaki hogy ha 13-14 evesen elkezded akkor 5 ev mulva fekete oves leszel...itt nem az a lenyeg,hogy hany evesen kezded el.Teljesitmenytol fugg es attol,hogy ki mennyire gondolja komolyan.minden ovvizsga 1 ev utan van..vagy tobb kevesebb attol fugg mennyire jol teljesitessz .most nem tudom hogy az elottem levo illeto milyen fajta karatera gondolt.en a hagyomanyosrol beszelek.nalunk eltiltanak edzesrol ha kint verekedsz es nem a tatamin..szoval..ez a harcmuveszet fegyelmet tanit,kitartast,koncentraciot es komolysagot..minden ovnek megvan a maga jelentese.es mindenkinek melto kell legyen arra az ovre amit visel..en igy gondolom...utcan meg ne harcolj mert baj lehet belole..:)
2012. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Na, itt mutatkozik meg az itthoni harcművészeti oktatás minősége. Ne verekedjek, csak a tatamin? Akkor ezek szerint, ha megtámadnak valahol, akkor azt nyugodtan kell hagynom. Ilyenek után ne csodálkozunk, hogy a harcművészetek 90%-át itthon sz@rul oktatják. Azt meg ne mondják nekem az edzők, hogy "Jaj, akkor mindenki ide járna, hogy majd később az utcán rablásra, stb-re használja fel a tudását". Különös, Japánban meg máshol ezt megtudják oldani.
2012. jún. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

ez egy jó nagy baromság, hogy ne verekedj utcán

nyilván, provokálni nem szabad de ha úgy alakul akkor megvédheted magadat

karaték közül meg a kyokushint és az asiharát ajánlom ha jól tudom a többi nem full kontakt

2012. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem tartozik a tárgyhoz, azért érdekelne, hogy akik leszólják a krav magát, milyen alapon teszik? Mert nekem kicsit légből kapottnak tűnik, hogy átvesz más stílusból és alapok nélkül oktatja azt. Mit tartasz alapnak? Mit kellene oktatni? Azt, hogy szemből, egyenlő feltételekkel hogyan kellene küzdeni? Sosem voltam utcán helyzetben, de valahogy nem érzem azt, hogy sportszerű körülmények közé kerülnél.

A kérdésre a válasz: akármi jó lehet, ahol full contact van. Azt kell megismerni, megtapasztalni, milyen az, amikor megütnek. Minden más csak utána jöhet szerintem. (Azt is elismerem egyébként, hogy kravon nem full contact van kesztyűzés közben)

2012. jún. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
A harcművészet eszenciája az ellenfél bármilyen áron való semlegesítése. Egy harcművészeti dojoban azt tanítják, hogy ne okozz komolyabb vagy halálos sérülést, HA az nem szükséges. Minden más nettó baromág és milliók életének és halálának meggyalázása és nem harcművészet.
2012. jún. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Igen. És 5 év alatt a nulláról nem lesz senki fekete öves. :D Vagy, ha igen, akkor az annyit is ér...
2012. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Miért ne lehetne?
2012. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!