Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A karatéval mennyire tudom...

A karatéval mennyire tudom megvédeni magam az utcán? Melyik a legmegfelelőbb stílus az utcai harchoz?

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 22:43
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokat is szívesen olvasok önvédelem terén. :)
2012. máj. 26. 22:48
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
én thai boxolok elég jól bevált már a kinti életben is. szerintem ha jól csinálod a karatét az is megfelelhet.
2012. máj. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 kakao01 ***** válasza:
100%
van egy haverom aki karatézik és azt mondta hogyha utcán belekötnek az az első számú szabály hogy szóban kell elintézni. Amúgy gondolj bele egy karatésnak nem lenne valami nagy cucc szétverni random csávókat.
2012. máj. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
Én önvédelemre inkább harcművészeteket szoktam ajánlani, a karate most már sport. A Wudang, Shaolin és talán még a Wing Chun nevű Kung-Fu stílusok alkalmasak erre, igen, hosszú idő, de eredményt csak így lehet elérni, ne higgy az önvédelmi rendszerekben mert éles helyzetben meghalsz. Ezeken kívül még ami szerintem nagyon jó az a Jujutsu. Így hirtelen ezeket ajánlom.
2012. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
29%
krav-maga
2012. máj. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A krav maga nem jó, ne higgy neki, az haladó technikákat mutat alapok nélkül, és az annyit ér hogy magabiztos leszel, de egy nulla. A jujutsu sokkal jobb, menj le egy edzésre és nézd meg.
2012. máj. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
57%

Mint mondták előttem, a Kravot felejtsd el, azért, amit az előző is írt. A Jujutsuból kiloptak néhány haladó technikát, amiket azonban te nem fogsz tudni használni, mert a rendes használatához kellene az alap technikák is.

Karatéval meg attól függ, hogy mennyire sparringoltok. Ha egyáltalán nem, vagy csak nagyon keveset, akkor nem nagyon.

Utcai harcra a Jujutsu, Wing Tzun/Chun (Wing Tsunot felejtsd el, mert pénzlehúzás, mint a Krav), box, savate (francia box), eskrima. Hirtelen ennyi jutott eszembe amikről tudom, hogy rendesen használható az utcán.

2012. máj. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
100%
Én is karatézok.Attól függ, hogy meg-e tudod védeni magad, hogy edzésen miket tanultok.Mert ha formagyakorlatokat tanultok csak, és mondjuk oda kerül a sor, hogy verekedned kell és elkezdesz ott formagyakorlatokat csinálni, kiröhög az "ellenség".De ha kümitét gyakoroltok(ez karate nyelven a harc)akkor viszont meg tudod védni magad.(meg még mondjuk attól függ hogy hány éves meg hány kiló vagy, mert mondjuk h vagy 30 kiló akkor nem mész vele sokra)Mivel nem tudom hogy hány éves vagy szerintem egy olyan 13-14 évesen kell elkezdeni a karatét és akkor olyan 5 év alatt fekete öves leszel meg kb akkor leszel 20 éves és akkor már benne lehetsz komolyabb ügyekbe)
2012. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. máj. 27. 11:44
 10/25 qwertzoo ***** válasza:
100%

Ha javasolhatom ne itt keresd a választ.

Egyesek lejárató hadjáratot folytatnak itt néhány stílus iránt míg egy másikat istenítenek.


Legjobb ha a választ edzőtermekben keresed. Ha több mindent kipróbálsz, akkor tudni fogod mi miért jó és mik a hiányosságai.

2012. máj. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!