Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1 óra futás alatt meg lehet...

1 óra futás alatt meg lehet állni párszor 15-20 másodpercet pihenni (sétálva)?

Figyelt kérdés
Ez nem rontja a hatását ugye?
2012. máj. 24. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, sőt 1-2 perce kellene inkább, de milyen időközönként állsz meg és hányszor 1 óra alatt, ez nagyon fontos lenne!
2012. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát pontosan nem mérem,nem túl sűrűn,csak ha már nagyon pörög a pulzusom,kicsit pihenek.Hogy kéne csinálni,hogy jó legyen?Miért fontos,hogy mennyit pihenek közben?
2012. máj. 24. 14:05
 3/10 anonim ***** válasza:
De az se mind1 mit végzel állóképesség javítása vagy zsírégetés a főbb szempont! Gondolom az utóbbi, mert akkor időnként ha nagyon felpörgeted a pulzusodat, úgy értve hogy alig kapsz levegőt az már ott baj, szép egyenletes tempóban kell futnod, szinte már kocogva, hogy a pulzusod ne menjen feljebb 140-nél! Mert ott már állóképességedet fejleszted ami azt jelenti hogy kevésbé fog a tested a zsírlebontásához, röviden ennyi lenne!
2012. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szóval ha úgy érzed hogy felpörgőt a pulzusod akkor állj meg annyi ideig míg a légzésed nem lesz normális!
2012. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

azért az utolsóra nem hallgatnék, mert amikor újra normális lesz a légzésed az azt jelenti, hogy a pulzusod oly mértékben visszaesett, hogy teljesen haszontalan volt az egész 20-40 perc futás. Ha azt akarod, hogy nőjön az állóképességed, akkor nem szabad, hogy nagyon leessen a pulzus. Nekünk tesiórákon a 12perces előtt mindig tartott felkészítőket a tanár, hát mit ne mondjak, BORZALMAS hét volt az a felkészítő, de meg is látszódott az eredményen aki csinálta, ahogy csak bírta. 20 perc alatt olyanok voltunk, mint a mosott sz@r. Így nézett ki az edzés: 3-5 kör futás(300 m kerületű pályán) utána az oldalvonaltól a focikapuig kitörések, oda és vissza(még oda sem értünk de már sípolt, hogy visszafele), kis pihi és pulzus mérés, utána még 2 sorozat és befejezésnek 1 kör futás.

Amúgy, meg állhatsz ha úgy érzed, hogy nem bírod tovább, mert nem lenne jó ha összeesnél futás közbe, de mikor már rá érzel egy ütemre(én a légzésem ütemét szeretem figyelni, mert olyankor nem figyelek másra, 2x veszek levegőt az orromon és egyszer kifújom a számon) ha meg a vádlid kezd megfájdulni/görcsölni, olyankor növelni szoktam a tempót mert minél gyorsabban futsz annál feljebb érzed a hatását pl, ha a normálnál valamivel gyorsabban akkor a térded felett fogod érezni, és ha meg sprintet csinálsz az egész combod sajogni fog.

2012. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Toushin Raizen te az állóképeséről beszélsz én meg a zsírégetős módszerről, nem mind1! Nézzél utána a dolgoknak inkább testépítő honlapján (body.builder.hu), azok jobban vágják mint a te tesitanárod!
2012. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. NEM "nézzél" hanem nézz, mert ez arra utal, hogy vidéki akcentusod van(pedig én falun lakok).

2. Ha valaki növeli az állóképességet, akkor nem fog fogyni!?

Amúgy meg CSAK a személyes tapasztalatokat írom ide és a várható eredményt, nem tippmixelek(azaz nem különböző fórumokról nyerem az infókat, amik vagy jók, vagy nem. Hanem kísérletezéssel és olyan személyektől akik tudják is mit beszélnek, néha könyvekből fogadok meg tanácsokat) a GYK-n, mert nem ponthajhásznak vagyok rajta, hanem, hogy tanácsot adjak s kérjek(Igen, igen. Nem vagyok tökéletes).

2012. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most olyannyira lényegtelen hogy írom le, vidéki tájparaszt nem vagyok ha erre célzol!

Figyelj én nem vitatkozok veled mert megint jön majd 1,2,3..stb sorrend kiosztásaid ami csak felb@sz, de amit tudok elég sok helyről olvastam hogy ez így működik, de kinek mi esik jó úgy csinálja! Gondolom kardio és aerob mozgás formáról még nem hallottál, mert akkor nem kérdeznéd meg hogy a állóképiségtől lehet e fogyni, persze csak nem olyan mértékben!

2012. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, ne folytassuk azt ami nem megy.

és nem is írok inkább semmit amivel még zavarosabbá tenném a dolgokat, szóval hali és bocs ha valamiféleképp megsértettelek/megbántottalak NEM volt szándékos.

2012. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Zsírégetés lenne a cél,épp ezért kérdeztem,hogy baj-e ha fél percig csak sétálok.3-4 kilót szeretnék leadni.

2012. máj. 24. 21:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!