Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire hatékony sport a...

Mennyire hatékony sport a zumba? Nagyon vékony vagyok, szeretnék egy kis izmot?

Figyelt kérdés

vékony testalkatú vagyok, az egész családom ilyen hiába zabálok semmi. De szeretnék egy kicsit izmosodni épp emiatt. Ha hetente 2-3 alkalommal egy órát zumbázok az mennyi elég? Belefáradok de akkor sem tudom h ettől izmosodom rendesen? Mit csináljak még?

20L


2012. máj. 14. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ha izmosodni szeretnél ahhoz súlyzós edzés való.
2012. máj. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jól mondta az első válaszadó. A zumba egészen más jellegű terhelést ad, mint ami izmot növelne. Súlyzós edzésre van szükséged.

Egyébként örülök, hogy izmot szeretnél felszedni, sajnos kevés lány jut el ide.

2012. máj. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és a zumba mire jó? mert nagyon élvezem,valamit csak használ..
2012. máj. 15. 00:33
 4/11 *Glissade* ***** válasza:

A zumba egy átlagos fittségű embernek inkább csak szorakozás:)

Éget valamennyi kalóriát, de izmosabb nem leszel tőle, mert nem add akkora terhelést...

Ha szereted akkor ne hagyd abba (mert a lényeg ez), de ne várj csodát.

Ha izmosabb nem is, de jobb kedvű, biztosan leszel tőle:)


Meg ahány tanár, annyi féle óra... honnan tudhatnám, hogy ti mit csináltok zumba néven?:)

2012. máj. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ha élvezed akkor tuti nem jó. az igazi edzés, ami eredményt hoz, fájdalmas
2012. máj. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ebben bizony van valami. Az ember ösztönösen azt kezdi el élvezni, amiben jó, és könnyen megy neki. Viszont akkor fejlődsz, ha a gyengeségeidre mész rá, vagyis azokra, amikben nem vagy jó, és azokat nem is szokás élvezni. Egy remek erőemelő mondta egyszer, hogy azt kell csinálni, amit utálsz.
2012. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 *Glissade* ***** válasza:

Igazatok van. De a tánc, táncos mozgás és az erőemelés két külömböző világ.

A tánc művészet, önkifejezés, élet stílus. Táncolni nem azért járunk, hogy fogyjunk, vagy izmosodjunk. Teljesen más a cél...


A táncos mozgás, meg inkább csak szorakozás. Éppen ezért nem igazán jön be nekem ez a zumba dolog. Nem látom értelmét:)


Nem kéne össze téveszteni, hogy mi mire való!

2012. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Éppen ez az, amivel én manapság nagyon nem értek egyet. Amikor a szórakozás ígéretével akarnak eladni egy sportnak titulált szolgáltatást. A sport nem szórakozás. A tánc nem sport. A sport áldozat. A tánc szórakozás.

Kedves Kérdező, szerintem a konklúzió az, hogy ha élvezed a zumbát, akkor űzd továbbra is, hiszen jó, ha ezáltal levezeted a stresszt és egy remek örömforráshoz jutsz általa. Viszont nem várhatod tőle az alakod számottevő javulását. Ha izmosodni akarsz, akkor súlyzóznod kell. A kettő viszont nem zárja ki egymást, szóval nem kell választanod a kettő között, zumbázhatsz és súlyzózhatsz párhuzamosan!

2012. máj. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 *Glissade* ***** válasza:
100%

A tánc nem sport?:D

Ez még viccnek is rosz...

2012. máj. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Glissade, az előző válaszodban pontosan ugyanezt fejtegetted, csak más szavakkal, árnyaltabban. Ezek szerint Neked is rossz vicceid vannak.
2012. máj. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!