Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik nyers erő? Valaki...

Létezik nyers erő? Valaki "alapból" erős?

Figyelt kérdés
Nem nem arra a pankrációs baromságra gondolok, de mivel nem értek hozzá és a google se dob ki semmi értelmeset ezért megkérdezem ,hogy tudja valaki a tudomány álláspontját például ,hogy valaki miért eddz évek óta full kigyúrt irigylem is és őt miért nyomja le szkanderba egy vékony picit edzett külsejű srác? (mert benne van "erő" mert ilyenkor az "okosak" ezt mondják- mi ő valami jedi?)Vagy például az egyik rokonom ilyen, 50 valahány éves és egész nap ülő munkát végez aztán a felesége öccsével (aki két méter és nagyon nagy darab szinte ogre) fekvenyomtak -ekkor ott voltam- és hogy lehet hogy a nem sportoló kicsit elhízott egyébként alacsony öreg fószer száz valahány kilóval nyom fekve amíg az ogre nem bírja? Teljesen átlagos 50 évesnek néz ki.

2012. máj. 11. 11:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
van ilyen ...egy haverom olyan mintha évek óta gyúrna de köze nincs hozzá de a genetikája k.rva jó.Mindig azt kérdezik tőle h mit szed hova jár edzeni ...sehova mert egy alkoholista de aki ránéz meg nem mondja róla
2012. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
hehe :D De itt most pont nem a látszatról van szó
2012. máj. 11. 16:28
 13/19 HUN Calisthenic válasza:
Az igazi erőt az inak ereje, nem pedig az izmok mérete adja. Így lehetett hogy egy gyengébbnek látszó ember nagyobb súllyal nyomott fekve mint izmosabb társa.
2012. máj. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Az inak ereje? Volt egy harcművész haverom az beszélt valamit az inakról ,hogy kung-fuba így meg úgy.

Amúgy ez igaz vagy csak hülyeségeket beszél?:D Valami gyúrós szólja már le :D (szokás szerint)

2012. máj. 12. 11:51
 15/19 HUN Calisthenic válasza:

Én erről A meztelen harcos c. könyvben olvastam, ott írja Pavel Tsatsouline hogy az igazi erőt az inak fejlettsége adja.


Pl. van olyan idős karatemester aki 70 éves fejjel lazán kettécsap egy téglát, nem biztos hogy egy testépítő olyan simán széttörné :)


Vagy egy másik példa, múltkor olvastam neten hogy valami 80+os öregember még képes volt egy darab egykezes húzódzkodásra, ő sem azért tudta megcsinálni mert 50-es karja volt :)

2012. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
És az inakat hogy lehet fejleszteni?
2012. máj. 12. 16:20
 17/19 HUN Calisthenic válasza:
Saját testsúlyos gyakorlatokkal elsősorban. De a helyesen végzett súlyzós gyakorlatok is segítenek.
2012. máj. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én erre Fekete Lacit tudnám példaként mondani. Igaz, hogy óriási darab, de már gyerekként bivalyereje volt. Vagy másik példaként itt a fia, ifjabb Fekete Laci. Ma már túl van a száz kilón, mert tömeg nélkül nem lehet az erőember-versenyzést csinálni, de amikor elkezdte, még nem volt ekkora. 78 kilósan versenyzett a másfél mázsás ellenfelei ellen és hiába voltak kétszer akkorák, mégis sikerrel vette fel a harcot ellenük.
2012. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Van egy amerikai fickó, képes chrome vanadium kulcsokat meghajlítani puszta kézzel, megnézték, és az izmai több elektromos töltést kapnak az átlagnál mikor erőt fejt ki. Akár ilyen is lehet.
2014. dec. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!