Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik nyers erő? Valaki...

Létezik nyers erő? Valaki "alapból" erős?

Figyelt kérdés
Nem nem arra a pankrációs baromságra gondolok, de mivel nem értek hozzá és a google se dob ki semmi értelmeset ezért megkérdezem ,hogy tudja valaki a tudomány álláspontját például ,hogy valaki miért eddz évek óta full kigyúrt irigylem is és őt miért nyomja le szkanderba egy vékony picit edzett külsejű srác? (mert benne van "erő" mert ilyenkor az "okosak" ezt mondják- mi ő valami jedi?)Vagy például az egyik rokonom ilyen, 50 valahány éves és egész nap ülő munkát végez aztán a felesége öccsével (aki két méter és nagyon nagy darab szinte ogre) fekvenyomtak -ekkor ott voltam- és hogy lehet hogy a nem sportoló kicsit elhízott egyébként alacsony öreg fószer száz valahány kilóval nyom fekve amíg az ogre nem bírja? Teljesen átlagos 50 évesnek néz ki.

2012. máj. 11. 11:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A testépítő edzés és az erőedzés eltérő célokból adódóan eltérő eredményeket hoz.
2012. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jó de itt olyanról beszélünk aki nem edz. Nem mindenki kondis...
2012. máj. 11. 11:45
 3/19 anonim ***** válasza:

Én például nem nagyon edzettem.

De sok fizikai munkát végeztem.

185 centis, és 65 kiló vagyok.

Annyi izom van rajtam mint egy csirkén :D

Amikor megy az erőméregetés, akkor mindig csodálkoznak hogy honnan van bennem ekkora erő. Nem azt mondom hogy én olyan hú de erős vagyok. De van bennem akkora erő mint egy átlagos 80 kilós emberben. Például ha nagyot kell emelni, és vinni munkahelyen. Akkor mindegy kivel viszem a másik mondja hamarabb hogy rakjuk le.


Van egy elméletem hogy miért lehet ez.

De ez csak elmélet.


Szóval ha te megfogsz egy súlyzót hogy kinyomd akkor tegyük fel hogy 90 kilónál nem emelsz többet. De ha például egy ismerősödre ráesik egy 140 kilós valami akkor odafutsz és leemeled. Szokott ilyen lenni, rengeteg ilyen példáról hallottam már.


Ennek az lehet az oka hogy az ember egy átlagos helyzetben nem tudja kihasználni az összes rendelkezésre álló erejét.

Mert az agy nem látja fontosnak azt hogy megemelj 140 kilót csak azért hogy tudd hogy te meg tudod emelni.

De ha az agy fontosnak látja hogy megemeld akkor engedi.

Szóval ez egy ilyen szabályozás. Hogy az ember ne erőltesse magát feleslegesen. Mert minek is ?


Szóval van egy maximum erő.

Annak a maximum erőnek egy átlagos helyzetben lehet hogy az egyik ember csak a 30%-át tudja kihasználni a másik ember meg a 60%-át. Szerintem emiatt van az hogy egy vékony ember erősebbnek látszik egy nagydarabnál.

2012. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Te nem véletlenül az adrenalinra gondolsz? :D Amúgy érdekes elmélet, nekem sincs jobb ötletem.
2012. máj. 11. 12:47
 5/19 anonim ***** válasza:

az Adrenalinról beszélt az előző :D

amit te látsz az erőedzés eredménye, melynek lényege nem az izmok fejlesztése, hanem rövid időre hatalmas erőt képes felszabadítani. Ezt lehet fejleszteni úgy, hogy amikor már pl. ki tudunk nyomni 60 kilót 1x-2x teszünk rá megint súlyt(2-4kg)

pl. van olyan ember aki 67 kilósan fekve kinyomott 227 kilót.

De légzéstechnikával is tudunk plusz erőt kicsikarni magunkból(nem a mellkasodba veszed a levegőt hanem a hasadba)

2012. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy kicsit hiányosan írtam de most nem annyira figyeltem :/
2012. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

12:23-as vagyok.

Felőlem lehet adrenalin, vagy akár légzéstechnika is.

A lényegen nem változtat.

Egyik ember több erőhöz képes hozzájutni abból amije van mint a másik :)

2012. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

ööö

Adrenalin van mindenkinek :D

2012. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Jó de akikről beszélek nem erőemelnek! Az egyik egy 50 valahány éves pali alföldön született tök tanyasi gyerek volt ahol akkoriba nem erőedzettek főleg nem ott.

És amúgy sem kondizott soha sem szerintem fogalma sincs róla mi az az erőedzés .

Értitek?

2012. máj. 11. 15:25
 10/19 anonim ***** válasza:
Lehet tudtán kívül csinálta. Az erőedzés asszem lényegében az, hogy nagyobb súlyokat mozgatsz meg kevesebbszer. A tanyasi munka közben ez simán kivitelezhető lehet, ráadásul tudott eleget és elég jó minőségűt enni, így megkapta a szükséges tápanyagokat is, bármilyen táplálkozástudományi ismeret nélkül. (A városban ez sokkal nehezebb, ezért van az egész tápkiegipar kb)
2012. máj. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!