Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Huzodzkodoval mijen izomcsopor...

Huzodzkodoval mijen izomcsoportot/kat lehet megmozgatni?

Figyelt kérdés

Most allitok ossze egy othoni edzestervet es nem tudom hova is tegyem be.

1. nap: Mell + Hát + Has + Alkar

2. nap: Váll + Bicepsz + Tricepsz + Comb + Vádli



2012. máj. 4. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szélesen húzódzkodsz kifelé néző tenyérrel, akkor hátgyakorlat leginkább, ha pedig szűken fogod és magad felé néző tenyérrel, akkor bicepsz.
2012. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

namost vagy baromi hülyén fogalmaztál, vagy baromi nagy hülyeséget írtál, mester.


széles felső fogásnál a terhelés a bicepsz külső részén (pl brachialis), és a hát belső részén lesz domináns, alsó fogásnál a bic belső oldala, és a hát szélső izomcsoportjai kapják a nagyobb terhelést.

2012. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tartom magamat mesternek, de én úgy tudom és érzem, hogy a széles fogással a széles hátizom kapja a legnagyobb terhelést, persze kap a bicepsz is és a hátsó váll is besegít. Ezért írtam, hogy főleg hát.

Szűken fogva befelé tenyérrel pedig leginkább a bicepsz dolgozik, de a hát is besegít, nem is írtam, hogy más izom nem dolgozik, de főleg bicepsz.

Persze eltérhet a véleményünk, ez nem gond. Én hátnál végzem a széles húzódzkodást (mint mindenki más) és nem mondanám picinek.:)

2012. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!