Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés utáni étkezés?

Edzés utáni étkezés?

Figyelt kérdés

Mindig reggeli után megyek edzeni, mert a délelőttjeim szabadok, délután már nem tudnék. Tehát itthon megreggelizem, ami úgy néz ki, hogy zab valamilyen formában (kása gyümölccsel, proteinbe áztatva vagy ilyesmi), aztán megyek edzeni, viszont amit nem tudok, és most ebben szeretnék tanácsot kérni, hogy utána mit egyek? Oké, a teremben megiszom a proteint, 1 óra múlva itthon vagyok... Mennyi idő után és mit egyek? Mi kell ilyenkor? CH, fehérje, esetleg mindkettő? Zabkása mehet? De amellé mi legyen a fehérje, ha kell szilárd formában is?


A cél a fogyás, jobban mondva a vékonyodás, egy ideje nem kilózom magam annyira. De egy 20 kg-nak mindenképpen mennie kell meglátásom szerint. Az edzés heti 5-6x arerob, heti 3x súlyzós.


2012. ápr. 27. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Tehát megiszod a proteint rögtön edzés után, majd mehet rá 40-50 perc múlva szilárd kaja. Ez legyen teljes étkezés, csirke-rizs-zöldség vagy hal-krumpli-zöldség, esetleg tojásfehérje sütve vagy főzve pl. pufirizzsel. Ilyenkor már jobb a szilárd kaja, a tejsavó protein nagy előnye edzés után van, mikor gyorsan vissza kell tölteni a tápanyagot.

Tehát estig legyen még pár ilyen szilárd kajád, az estibe már elég ha csirke-zöldség van. Lefekvés előtt pedig mehet a sovány túró, melyben lassan felszívódó kazein van, mely éjszak táplálja az izmokat.

Számold ki a napi mennyiséget, hogy legyen 3g*testtömegkg fehérje és 2-2,5g*testtömegkg ch. Innen indulsz, ha nem fogysz heti legalább 0,5 kg-ot, akkor a ch-ból veszel le 20-30g-ot. Ha pedig több, mint 1kg-ot fogysz/hét, akkor emelned kell a ch-t, mert izomveszteséged is lehet.

Amit írtál, hogy 3 súlyzós és 5-6 aerob az teljesen ok.:)

2012. ápr. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Montez, megmondom őszintén, te szuperjófej vagy, köszönöm a kielégítő választ.


Amúgy ehetek pufirizst? :O Én csomó helyen azt olvastam, hogy pufirizst, pufibúzát ne... :S

2012. ápr. 28. 12:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a zabkása is jó edzés utáni étkezésnek, ha zabpehelyből, tojásfehérjéből és banánból készíted el. A banánban lévő gyümölcscukor remekül visszatölti a májglikogént. Viszont csínyán a gyümölcsökkel, mert csak a májban képes glikogénként tárolni egy keveset a test, a többi megy a zsírraktárba. 1-2 banán elég lesz.
2012. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ehetsz pufirizst, én nem olvastam testépítő oldalakon olyat, hogy nem kellene. :) De minden ch tartalommal számolj.
2012. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek, cukik vagytok!
2012. ápr. 28. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!