Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fájhat a térdem?

Miért fájhat a térdem?

Figyelt kérdés

Közel egy hete elkezdtem futni, kb 2-3x futottam le kicsivel többet mint 2 km-t minden alkalommal, földúton, tehát nem egyenletes felületen. 82 kg vagyok és kb 175-180 centi magas. Megfájdult a térdem, így abbahagytam. Mostanra az egyik már el is múlt, de a másik még mindig fáj, valószínűleg az is el fog múlni, mert tavaly is volt rá példa és azóta nem futottam. Pár éve semmi baj nem volt, mondjuk akkor könnyebb is voltam, és többet sportoltam.


Mitől lehet ez és mit kellene ellene tenni, hogy tudjak továbbra is futni térdfájás nélkül? Előre is köszönöm a segítséget!


2012. ápr. 16. 21:59
 1/4 HurkaGyurka666 ***** válasza:

Például egy rossz, futásra alkalmatlan cipő könnyen tönkre tudja cseszni az ember lábát. Ez nagyobb tömegnél fokozottan problémát jelenthet.

A futás technikájáról nem is beszélve.

2012. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az ízületekkel van gond akkor viszont kéne szedni egy ízületvédőt (pl: Scitec Joint x , de vannak ennél olcsóbbak is) , a másik lehetőség pedig , hogy a földes út mivel egyenetlen talaj ezért egyszer - kétszer rosszul léptél.. :)
2012. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Testvérem is ezen a terepen fut és neki nem fáj a lába, szóval lehet az izületekkel lesz probléma :-/
2012. ápr. 16. 22:09
 4/4 HurkaGyurka666 ***** válasza:
Ha ízületvédő, akkor Dymatize JOINT REPAIR.
2012. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!