Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy fejlődjek húzódzkodásban?

✮ʝօк&# kérdése:

Hogy fejlődjek húzódzkodásban?

Figyelt kérdés

jelenleg 5-6 felső fogásos húzódzkodásra vagyok képes, amivel messze nem vagyok megelégedve.

Leginkább hozzáértő emberek, vagy fegyencedzéssel jól haladó emberek tanácsát várom, hogy a lehető leggyorsabban fejlődjek a gyakorlatban. Köszi!


2012. márc. 19. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Edzéssel. Mi mással?
2012. márc. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem mondod? o.O akkor légyszi egy jó edzéstervet ajánlj, amivel feldobhatom a húzódzkodásaim számát :) köszi
2012. márc. 19. 17:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod magad felhúzni akkor értelemszerűen azokat az izmokat kell fejleszeni máshogy, amik a felhúzásban játszanak szerepet.


Gyorsan fejlődni nem lehet, ez nem versenyfutás. Ha netán versenyre készülsz akkor érdemes felkeresni egy profi személyi edzőt.

2012. márc. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Húzódzkódj többet! :D


És ezt most nem viccből mondtam. Menj le óránként a rúdhoz (már ha otthon csinálod) és húzódzkódj 2-3-at. Soha ne fáradj ki, csináld meg napi 4x-5x.


Ez a technika a Meztelen harcos c. könyvben leírtakra van alapozva.

Nagyon figyelj annál a 2-3 húzódzkodásnál, hogy lassítsd le a mozgásodat, ne használj lendületet stb stb.


Csináld ezt az edzéstervet egy héten keresztül, ami ha jól számolom durván 100 húzódzkodást jelent egy hét alatt.

Ha letelt ez az egy hét pihenj egy napot, és próbáld meg mennyi megy egy huzamban, garantálom hogy több fog sikerülni 6-nál!


Edzések előtt mindig melegítsd be, bemelegítősorozatokkal, nyújtásokkal, de gondolom ezekkel úgyis tisztában vagy.


Sok sikert előre is, majd írd le az eredményeket! :)

2012. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok, amúgy ez a technika amit előbb leírtam az a fegyencedzésben is megtalálható, mégpedig megerősítő edzés címszó alatt!! :)


Ott kicsit nagyobb ismétlések vannak ajánlva, de a te esetben ez nem megvalósítható, mégegyszer sok sikert! :)

2012. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazából nem készülök versenyre, csak a fegyencedzéssel akarok minél jobban haladni, mert novemberben még 8 volt a max, télen pedig kevesebbet gyakoroltam, mivel a rúd kint van, és így elég kényelmetlen volt, hidegben, úgyhogy februárra lecsúsztam 4-re. Most feltornáztam magam 6-ra, és így, hogy melegebbre fordult az idő, remélem haladni fogok az "olajozd a mozgást" edzéssel:) Csak mivel suliba járok és még otthon is kell tanulni, nem vagyok biztos a jövőbeli hatásosságában. Mit szólsz, így is menni fog ? esetleg tovább fog tartani?
2012. márc. 19. 19:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Én jövő héten fogom elkezdeni a 3. szintet húzódzkodásból, a 2. szinttel már két hónapja küzdök :)

Kezdetekkor 20 ismétlést alig bírtam kinyögni, most már megy 84 , holnap csinálok majd 87-et :)


Volt egy idő amikor nehezen ment a fejlődés, akkor csináltam 2 hétig a GTG-t, napi 3x, és azóta szárnyalok, szóval a válaszom az lenne hogy igen, fejlődni fogsz vele :)

2012. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
jó, köszi, akkor jövőhéttől 2 hétig GTG-t fogom nyomni és majd leírom az eredményemet! :)
2012. márc. 20. 16:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Oké, amúgy nem szentírás a két hét, addig csináld amíg észre nem veszed a fejlődést :D


Közben ma sikerült a 87 húzódzkodás, pénteken csinálom a haladót :)


Te épp melyik szinten tartasz a gyakorlatokban? :D

2012. márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
5. szint, tehát a teljes húzódzkodásnál tartok :) ahogy Wade leírta, a fekvőtámasz kézenállásban és húzódzkodás amivel lassabb a fejlődés. Most tanulom csak a kézenállást, mivel félelmeim vannak még, Fekvőtámasz és guggolás dolgában a mester-lépésen dolgozom már jóideje, lábemelés meg 8. szint elején van. Híddal pedig nemsokára térek a 9.szintre.. Úgyhogy mostanában kezdtem azon gondolkodni(persze kicsit korán), hogy majd szükségem lesz kettlebellre.Az én edzésemről ennyit, akkor most te is leírhatod, kedves válaszoló, hogy milyen eredményeid és észrevételeid vannak. :)
2012. márc. 20. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!