Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha már nincs izomlázam, attól...

Ha már nincs izomlázam, attól még izmosodik a lábam?

Figyelt kérdés
Elkezdtem tornázni, az első után legalább 3 napig éreztem a lábam. Később, kb 1 hétre rá, volt időm tornázni megint, ugyanazt a videót csináltam, tehát ugyanazokat a gyakorlatokat, de most semmit sem éreztem másnap. Attól még hat, hogy nem érzem? Vagy mindig más videót(más gyakorlatokat) csináljak?
2012. márc. 3. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Természetesen hat. Az izomláz a túlhajszoltság, túl erőltetés jele. Ilyen esetben a tejsav felgyülemlik az izmokban, és nem tud felszívódni. Ameddig nem szívódik fel, addig érzed az izomlázat. Ellene nem nehéz tenni. Edzés után egy forró fürdő, vagy edzés előtt vegyél be egy paralent (bár lehet ez csak külföldön kapható gyógyszer). Az izmok nem az edzés pillanatában fejlődnek, hanem az azt követő pihenés során. További sok szerencsét!
2012. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igaz,bár nem szándékosan, de pont edzés után mentem be egy forrò fürdőbe, akkor máskor is így teszek majd.
2012. márc. 4. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!