Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kempo. Most kezdeném, mire...

Kempo. Most kezdeném, mire számítsak mik történek egy edzésen?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 13:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

16:13-as vagyok!


Én szintén bokszolok, igaz csak 2 éve. Mellette már 6 éve tolom a Shaolin kung-fut, de judo-ztam 5 évet. És thai boxoltam másfél évet, de megbántam, mert lóf@szt sem ér! Egy marhaság! Boksz edzésen tanultam meg igazán ütni. Fél boksz edzéssel sokkal többet értem el, mint másfél év muay thai-al. Most pedig már 2 éve tolom az ökölvívást, sokat fejlődtem. Thai box edzésen a rúgások sem voltak valami nagy számok, shaolin-on ennél többfajtát, jobbfélét és hatásosabb rúgástechnikákat tanultunk.


A ZBK kempót nem próbáltam, de voltam megnézni kétszer is egy ilyen edzést, hát ritka sz@r.

2012. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

*Fél év boksz edzéssel.....


(Bocsi elgépeltem)

2012. márc. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!

Hogy ne csak a mi vitatkozásainkat olvasd hanem kapjál választ is a kérdésedre, indokokkal együtt.


"Mire számítsak, mik történnek egy edzésen?"


Hát amit én láttam ZBK "kempo" edzéseken.


1. Bemelegítés (gimnasztika, nyújtás, futás, bukfencelés)

2. Technikák gyakorlása (ütés rugdosás pajzsra, földharc technikák gyakorlása). A technikák 70%-a kamu.

3. Edzés végén kis szabad küzdelem (sparring). Na ez a része a legnagyobb marhaság, mert sima tömegbunyó, úgy mint a futball huligánok. Egy vicc.


A ZBK "kempót" utcán nem fogod tudni használni, mert:


1. Ez nem önvédelem, sem harcművészet, hanem egy SPORT.

2. Földharcolni utcán betonon öngyilkosság.

3. Utcán farmergatyában, cipőben, bemelegítés és nyújtás nélkül nem is lehet rúgni. Az utcai bunyók 80%-a ütás, 15%-a lökdösődés/birkózás, és csak 5%-a rugdosás. Tehát utcán főként ÜTNI kell tudni.

4. ZBK kempóba ugyan vannak ütések, de kevés féle ritkán gyakorolják, és gagyi technikák. A ZBK edzések 70%-a földharc (ugyanis versenyeken ez a hatékony, viszont utcán pedig a földharc öngyilkosság). Edzéseken is főként földharc gyakorlás van állóharc alig-alig.



Tehát tanulj inkább ökölvívást. Lehet, hogy csak ütni tanulsz meg, de azt olyan szinten, hogy UTCÁN többet fog érni, mint a legtöbb olyan küzdősport stílus ahol inkább rúgnak és csak keveset ütnek (pl: muay thai, kick-box, taekwondo).

2012. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Oké, hagyjuk a vitát! De ezt még nem hagyom szó nélkül:

"Írta a wing TSUN-t, hogy az mennyire hatékony, hát az pont gagyi, mert az csak a lóvéról szól."

Nem a Leung Ting (Máday)féle Wing tsunt írtam példaként (az, amit eddig láttam belőle, tényleg sz@r), hanem a Wong Shun féle Ving Tsunt. Ennyit a hozzáértésről/vagy nem értésről. :)

2012. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ:)

Hát nem tudom, csütörtökön megyek edzésre, majd kiderül.Igazából azért tetszett meg a dolog, mert azt mondták többen, hogy erőre alapul és mellette nem kell kondizni stb.. (már lassan másfél éve járok kondiba és ha ez fel váltja azt is akkor "2 in 1" szóval akkor nagyon heppi leszek, nem mintha bajom lenne a kondival csak az is elvesz heti 3x 1 órát az életemből)

2012. márc. 6. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!