Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzésterv? 16/F

Edzésterv? 16/F

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, kb 180 centi, 85 kg, kemény edzéstervre lenne szükségem, amit minden nap be tudok tartani. Viszonylag gyors eredményt szeretnék, kockás has, legalább 45-50es kar elérése lenne a célom.
2012. febr. 20. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Most kezded vagy már csinálod egy ideje?
2012. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kb 3-4 hete járok konditerembe 1-2 órára minden nap.

Előtte nyár végén kondiztam 1-2 hónapot.

Fekve 50-el szoktam nyomni 15-ösöket, tricepsz 40-el, 300 hasprés. Most kb 38-as a karom.

2012. febr. 20. 15:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Leginkább otthonra kéne terv, de konditerembe is jöhet. :)
2012. febr. 20. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor még egy hónapig mehetne A-B-A (másik héten B-A-B) bontású 3 napos edzés. A nap: mell-hát-váll, mindegyikre 2 gyakorlat és B nap: láb-bicepsz -tricepsz.

Vagy válthatsz (de jobb, ha előtte megy a ketté bontott) teljesen osztottra is. Ha 3 napost akarsz:

hétfő: mell-kar

szerda: láb

Péntek:hát-váll

Nagyobb izmokra (hát, mell, láb) 3-4 gyakorlat, kisebbekre

2-3.


4 napos edzésnél: hétfő: mell-váll (elülső és oldalsó része)

kedd: láb

Csütörtök:hát és hátsó váll

Péntek: kar

2012. febr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És miből mennyit ajánlanál?:)
2012. febr. 20. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:

A kettéosztottnál elég egy izomcsoportra két gyakorlat 3 sorozattal 8-12 ismétlés.

A 3 vagy 4 napos edzésnél mehet a nagyobb izmoknál 3-4 gyakorlat a kisebbeknél 2-3, és itt is 3 sorozat 10-12 ismétlés.

Gyakorlatokat mindet nem írom le, én azokat kicsit variálom minden héten. Pl. mellnél egyik héten van sima fekvenyomás kétkezes súllyal, döntött padon egykezessel fekvenyomás és tárogatás. Másik héten cserélem a gyakszikat és döntött padon kezdem kétkezessel, majd sima padon egykezessel és áthúzás mellé vagy tolódzkodás,vállnál nyomok egyik héten rúddal, másik héten egykezessel, utána oldalemelés.

A többinél is variálás van, annyi a biztos, hogy lábra guggolás, kitörés, vádli állva az megy mindig, vagy hátra húzódzkodás és evezés, de a többi gyakorlatot cserélgetem.

2012. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. febr. 20. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!