Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz, ha lábra edzünk, jobban...

Igaz, ha lábra edzünk, jobban fejlődik a felsőtestünk is?

Figyelt kérdés

Imádok guggolni, kedvenc gyakorlatom, és érdekelne hogy tulajdonképpen akkor "két legyet ütök egy csapásra?" más szavakkal jól megdolgozom a lábizmaimat, illetve még a felső testem is jobban fejlődik? Miért is van ez így?

Örülök neki ha ez tényleg igaz :)


2012. febr. 11. 21:23
 1/9 dirtboy ***** válasza:
100%

nem egészen úgy van ahogy írod.

nem arról van szó hogy fejleszti a felsőtestet vagy hogy segítené a növekedését hanem arról hogy nem hátráltatja.

a test próbál arányban maradni ezért egy fejletlen lábhoz igen nehéz elérni hogy fejlett felsőtest legyen.

ennyi a történet.

arányosan kell növelni,terhelni a test izmait és akkor szépen fejlődik minden nem hátráltatja egyik a másikat.

2012. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor ha jól veszem ki a szavaidból, ezért nem látni komoly fizikummal rendelkező testépítőt vékony lábakkal.

Viszont hallottam olyat is hogy a lábedzés segíti a növekedési hormon termelést, és miközben az úgymond a "csúcson" van, eközben jobban veszik fel a tápanyagot a felső test izmai is. Ebből mi igaz?

2012. febr. 11. 21:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég régen, kb 15 éve olvastam egy magazinban illetve mondták is a teremben, ahova akkor jártam, hogy ha nem lábazom akkor nem lesz soha komoly eredmény felül sem. Azzal magyarázták, hogy mivel a lábad a legnagyobb izom és komoly érrendszer leledzik ott, így ha azok nincsenek eléggé kitágítva, egy idő után már képtelen leszel fejlődni, mert nem lesz megfelelő a keringésed hozzá a szűk érkeresztmetszetek miatt.

Most ez lehet sántít, ki tudja. Akkoriban még arra esküdtek, hogy minél több ismétlés annál szálkásabb leszel és minél nagyobb súllyal dolgozol annál tömegesebb.. Meg a sok hasazással eléred a kockákat.:D Szóval lehet ez is valami hasonló labilis duma volt, de azért megemlítettem.

2012. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dirtboy ***** válasza:

szerintem nem csak a láb edzés segíti a növekedési hormon termést.


a láb edzés,főleg a guggolás igénybe veszi a felső testet is az tény de elsősorban nem attól lesz kidolgozott,fejlett egy felsőtest.

nem lehet nem edzeni a felsőtestet azért mert valaki keményen lábazik.

2012. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Edzek persze keményen felső testre is, és akkor amint látom, nem gond ha a lábazást sem hanyagolom el :)
2012. febr. 11. 22:04
 6/9 anonim ***** válasza:
ott vannak a legnagyobb izmaid, azt használod a legtöbbet. én is valami olyasmit olvastam amúgy, hogy az egész testben javítja a vérellátást, és kisebb eséllyel alakul ki visszér vagy érelmeszesedés
2012. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja és az izmos láb szexi! :D
2012. febr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Igen, szerintem is elég jól mutat egy kidolgozott comb, én még csak 2 éve edzek, 90kg-al lazán leguggolok 50-55*, ez olyan motiváló számomra, valószínű részben ezért is imádom a lábedzést.

Majd ha beszerzek egy guggolókeretet (itthon edzek, van jópár gépem, rudam, sok-sok súly, súlyzók...) akkor majd többel csinálom. Most jelenleg az állítható fekpad segítségével(lehet állítani hogy milyen magasan legyen a súlytartó villa) guggolok, arról veszem le a súlyt. Csak ugye ez elég alacsony, és nagy súlynál már nem lenne kellemes érzés kivenni a rudat.

2012. febr. 11. 22:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Más megvilágítás, kis kiegészítő infó: Ónozó Szabolcs, fekvenyomó világbajnok mondta, hogy aki csak fekvenyomással foglalkozik, az eredményesebb lehet e számban, mint aki más erőemelő fogásokban is versenyez. Ő maga havonta egyszer edzett lábra.

Igaz, hogy ő nem izomtömeget, hanem csak erőt növelt, és neki a testtömeghez képest kellett nagy erő, hogy beleférjen a súlycsoportba.


Ezzel együtt és ennek ellenére, amit fenn írt a többi válaszoló, _helytálló_.

2012. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!