Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyiket éri meg jobban: egy...

Melyiket éri meg jobban: egy adott gyakorlatból sok,1-2x ismételve vagy inkább kevesebb de 3-4 ismétlessel?

Figyelt kérdés

Pl: 50db fekvőtámasz 2x vagy 30db 4x ismételve?

Vagy 50db felülés 2x vagy 30db 4x ismételve?


És ezeket hány naponta érdemes elvégezni, hogy érjen is vmit?


2012. febr. 4. 00:45
 1/6 anonim válasza:
elsőt.
2012. febr. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szempontból éri meg.

Ha állóképesség a cél, akkor az első verzió, tehát, hogy egyszerre minél többet végezzél el.

Ha az izomépítés a cél, akkor a 2. verzió a jobb, amikor 4x30-at végzel. A legjobb pedig az lenne izomnövelés szempontjából, ha terheléssel (fekvőnél:plusz súly a háton vagy a lábak egy székre helyezve) 20 alatti sorozatokat végeznél.

Ha állóképességre edzel, akkor mehet minden nap, de ha izomnövelésre, akkor legyen pihenőnap is szerintem.

2012. febr. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha állóképességre edzel, akkor mehet minden nap"


Szerintem ez hülyeség, mert itt is kell pihenőnap, mivel az izmokat itt is megmozgatod, szóval kell itt is piheni hogy regenerálódjon az izmod!

2012. febr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100 sima fekvő annyira nem veszi igénybe az izmokat, de ha terheléssel csinálod, akkor kell neki a pihenőnap.
2012. febr. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

fekvőtámasz után pihenőnap, ez igen! :D

hát, rám is férne egy pihenő nap, valahogy az utóbbi 2 nap pörgősebbre sikerült mint a megszokott :D


Kérdező: 3x 5 egykezes. ez a legjobb.

felülés meg menjen már egybe a 120, legalábbis csináld addig amíg már kellemesen SZA.R, és akkor kis pihi, aztán a maradék. de egy 80-100 csak megy egybe. ha nem, akkor 50-esével csináld, ha az megy.

2012. febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszoktat, a mennyiségeket csak a példa miatt írtam, meg nem csak ilyeneket szoktam, van közte súlyzózás is. Csak az érdekelt hogy hogy hatásosabb, másfajta edzéseknél is, általánosságban.
2012. febr. 4. 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!