Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell könnyen, 'helyesen'...

Hogy kell könnyen, 'helyesen' futni?

Figyelt kérdés
Holnap Cooper lesz, és szeretnék végre valami jó eredményt elérni.:D
2009. máj. 26. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnap futottam Coopert...meg is lett az eredménye...Ügyeleten töltöttem az éjszakám:S

annyira meg akartam mutatni hogy jó vagyok hogy beszorult a levegő rossz helyre:S:S


Na..de a kérdésedre válaszolva:

Kezd el lassan..kocogj...gyors gyaloglás....aztán a vége felé kezdj el bele húzni,és vedd a levegőt szabályosan:orron be szájon ki:):)

Ha ugy érzed hogy pihenni akarsz akk válts nagyon laza kocogásra esetleg gyorstempójú sétára:)

Nekem ezek beváltak,csak a tegnapira nem voltam felkészülve:(

Remélem segitettem valamit:$

Ha nem,akkor ne haragudj:(

Sok sikert holnapra:)

2009. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ milyen testalkatú vagy mekkora sebességgel tudsz futni, de szerintem próbáld egyenletes sebességgel lefutni. Ha elején kifutod magad a végére kifulladsz és csak gyalogolni tudsz ezzel pedig időt veszítesz.

Sok szerencsét a futáshoz;-)

2009. máj. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kocogj végig a 10 percet, és az utolsó 2 percben válts gyors tempóra, ha elég edzet vagy.

Ha nem, lassú kocogással kezdd és ha nem bírod sétálj gyors tempóban 10-20 lépést és kezdd újra a kocogást. Az utolsó 1-1,5 percben fuss gyorsabban.

Én 10 percet kocogtam, és az utolsó 2 percben belehúztam, így futottam 2750m-t.

Sok sikert.

Különben mit jelent nálad a jó eredmény?

2009. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

sziasztok:D

köszönöm a válaszokat:)))

hát a jó eredmény nálam olyan 2000 méter lenne. XD

mert amugy vékony vagyok.. és azt le tudnátok irni nekem hogy hogy is kell pontosan? szóval úgy értm h lábujjhegyen vagy féltalpon, kicsiket nagyokat? :)

nagyon köszi még 1x:D

2009. máj. 26. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:
kocogásnál piciket aztán egyre növeld a lépések számát...először asszem a lábfejnek kell leérkeznie...mármint a lábujj résznek...de nem tuti
2009. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vastag talpú futó cipőben fuss (tehát ne pl sima tornacipőben). próbáld minél inkább a lábujjadra helyezni a testsúlyodat, s úgy futni. lépj akkorát, amekkorát kényelmesnek érzel, minél nagyobb annál jobb :D figyelj oda a karod munkájára is, az is nagyon fontos. meg persze a helyes légzés, ne kapkodja vele főleg az elején mert akkor lehet, hogy szúrni fog az oldalad. a legelején nem kell sprintelned, mert kifáradsz, viszont nem is kell kocogva kezdened, mert az is fárasztó tud lenni egy idő után és futás közben már nem igazán fogsz gyorsulni. szerintem még a testtartás is számít, tehát ne dőlj túlságosan előre, próbáld magad egyenesen tartani. :D ja és még annyi, hogy az én technikám az, hogy futás közben amikor úgy érzem, hogy fáradok, akkor mindig egy kicsit hozzáteszek, egy kicsit megpróbálok gyorsabban futni, nagyobbat lépni xD
2009. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nagyon köszi nektek!xD

holnap kipróbálom.:D

2009. máj. 26. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!