Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szevasztok! Gondolom ismeritek...

Victory10 kérdése:

Szevasztok! Gondolom ismeritek a nagy sikerű színészt (remélem igen) Tony Jaa-t (egyben film rendező is) (Ong bak 1,2,3) Nagyon ügyes harcos, most kezdtem el Thai boxolni és szeretném meg tudni mi kell ahhoz hogy megközelítsem az ő technikáját?

Figyelt kérdés

2012. jan. 14. 23:37
 1/8 Darkkingdom válasza:
Ha jól tudom az ő technikája egy betiltott technika,mert a gyilkolásra is kivan fejlesztve...(Ezt most csak én fogalmaztam meg így)!De én úg ytudom hogy amit ő csinál azt tilos tanítani!
2012. jan. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nagyjából milyen harcművészeti stílus azt tudom h részben Thai box?!
2012. jan. 15. 00:07
 3/8 anonim ***** válasza:

színészetnek, akrobatikának hívják. Hollywoodon kívül tiltott technika.


a Tony Jaa nem tudom mennyire lehet nagy harcos, ugyan is én amikor kerestem, nem találtam nagy versenymúltat mögötte. félreértés ne essék, ez nem azt jelenti, hogy nem lehet mesteri gyilkos, de miért lenne?

versenyzett, de nem olyan komolyan. színész lett, és jó akrobatikákat tol.

ezek közül egyikből sem következik az, hogy ő mennyire nagyon jó. viszont kur.va ügyes!


amit sok filmben pedig utánoz, az az ősi Muay Thai, a Muay Boran. aminek a technikáit a Tony Jaa is valószínűleg csak hírből ismeri.

elvileg az ilyen akrobatikus brutális könyök támadások Muay Boran technikák (nem a szaltó ugrás, ha simán ugrik az már akrobatikusnak számít harcművészetekben) de ezt nem nagyon fogjuk kitalálni, mivel a Muay Boran jobbára kihalóban van. nyomokban maradhattak még fenn versenyen nem használható gyilkolótechnikák, plusz a fegyverhasználat is ehhez tartozik még. ennyit lehet nagyjából tudni. ritka tudás ez, már így is csak keveseknek hozzáférhető.

2012. jan. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Tony Jaa annyira harcos, mint Jackie Chan.


Ügyes, ezt elismerem, de egy Pramuk, vagy Kaennorsing félkézzel felaprítaná a Tony-gyereket...

2012. jan. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aczél,bár nem ismerlek,de úgy vélem,h kiváló gyilkos vagy.És milyen versenymúltal rendelkezel?Na látod.Jet Li is csak 17 éves koráig versnyzett,addigra már sokszoros bajnok volt.Ő is rájött,h szép dolog a verseny,de unalmas,ha már te vagy egész Kína legjobbja,12 évesen.Lehet helyette csinálni mást is,még többet tanulni,ahelyett,h versenyekkel untatjuk magunkat.Tony Jaa nem versenyzett.Egyrészt rájött,h semmi értelme.Másrészt észrevette,h amit a gyenge 'sporttársai' csinálnak,az meg sem közelíti az ő technikái spirituális és fizikai nagyságát.Tony Jaa valszeg az utolsó ember,aki nem csak hírből ismeri a Muay Boran-t.Táj buddhista Muay Thai-mesterektől tanult.Bár ezek nem olyan keménye,mint a Shaolin templomok,de legalább megközelítik azt.A könyökösök és az ugrások pedig nem Muay Boran,hanem Muay Thai Chaiya technikák.Az akrobatika amit csinál,az teljesen hithű a Muay Thai Chaiya-hoz és a Muay Boran-hoz.Előző pedig.Jackie Chan és Tony Jaa nagyon nem egy kategória.TJ edzések között nőtt fel falu,temploból templomba járt tanulni.Jackie Chan pedig tizen pár éves korában elment vmi kínai bentlakásos színészképzőbe,és ott tanult valamicske Kung Fu-t.
2012. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Carbon névhez és eddigi hozzászólásokhoz méltó írás!

köszönjük! igazad van. az infókat Jaa-ról már megköszöntem másik topikban.

2012. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
még sose értettem veled ennyire egyet, Aczél! :D
2012. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jah, hát vannak ilyen érdekes pillanatok. :D
2012. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!