Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor elkezdek tornázni...

Mikor elkezdek tornázni mindig óriásian fáj a hátam karom vállam pedig semmilyen súlyzós vagy kar gyakorlatot nem csinálok és könnyed torna. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Mit tudnék ellene tenni? Mert annyira zavar, hogy 21 évesen az aerobik órán a súlyzót nem vettem fel csak azért mert, hogy fájni fog a hátam, vállam. És nem is merek sűrűn járni emiatt, mert tényleg nagyon rossz. És olyan tornára járok ami felfrissít, szinte egyáltalán nem fáradok el.
2012. jan. 12. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el először orvoshoz, hátha gerincferdülésed van, és az okozza a problémát. Ha meg kiderül, hogy minden rendben, csak a hátizmaid gyengék, akkor járj el úszni vagy Pilates-re. Az utóbbit könyv vagy dvd segítségével otthon is tudod csinálni, kimondottan a törzsizmok erősítésére megy rá. Eredetileg gyógytorna volt, a legyengült izomzat megerősítésére találta ki Joseph Pilates, szóval ne ijedj meg, nem valami elvetemült testépítés harminckilós súlyokkal. :)
2012. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen.

gerinc tornázni kellene,ua,mint a pilatesz,csak ingyen van.

és kérni beutalót a neurológiára,hogy megnézzék mi a gond.

ha meg súlyzós edzés és gerincprobléma a tétnyállás,akkor még a kettlebell edzés is lehet tökéletes kezelés és megoldás egyben.

egyébként valószínűleg pont azért fáj,pont azért alakult ki probléma,mert nem edzed.

2012. jan. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Az lenne még a kérdésem, hogy ha eljárok aerobik vagy spinning órákra akkor evvel ártok a hátamnak? És a hátfájdalom miatt kevesebbszer és kevésbé fárasztóan kellene tornáznom? (ha nincs a hátamnak egészségi problémája)
2012. jan. 13. 00:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!