Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aerob edzést lehet szobakerékp...

Aerob edzést lehet szobakerékpárral csinálni?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani egy olyan aerob edzéstervet, amit egy jó minőségű szobakerékpárral lehet végezni ? Milyen legyen az intenzitás ? Milyen legyen az időtartam ? Egy héten hányszor ? Cél az izomzat szálkásítása, a zsírréteg csökkentése, főként a has tájékáról.
2009. máj. 19. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Heti háromszor-ötször egy-másfél óra 130-as pulzussal tökéletes
2009. máj. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Nem bízom a pulzusmérőben ami van rajta szal az felejtős.:D Én negyedóra-húszperc alatt mindig feladom.:S Főként azért, mert szerintem túl intenzíven kezdem, és hamar elfáradok. Persze erőnlét kérdése is, de épp ezért..:) Csak ha lassabban kezdem, vagy könnyebb fokozaton, úgy érzem nem ér semmit.
2009. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot ! Nekem még nincs szobakerékpárom, így nem tudom, mennyi ideig bírnám a tekerést 130-as pulzusszámon, de a másfél óra mindenképpen soknak tűnik. Talán az egy órát még kibírnám valahogy... Persze hozzászokást követően... Mondjuk én egy drágább gépet vennék, amiben azért csak jó az a pulzusszámmérő. Vagy ti erre kifejlesztett órát használtok ?
2009. máj. 19. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez egy jó kis oldal leírja, hogy miért kell legalább egy órát mozogni . Illetve jó kis tippeket is ad, érdemes elolvasni. Remélem hasznos lesz!


[link]

2009. máj. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden aerob edzésnél az a lényeg, hogy ne kapkodd a levegőt. A zsírégetéshez oxigén kell. Nekem több fitness edző is azt mondta, hogy akkor jó, ha még mondjuk tudnék beszélni közben. Nekem nincs pulzusmérőm, csak figyelek a légzésemre, és fogyok is. Persze a kajára is figyelek. Elég az egy óra, de az folyamatos legyen. Heti 4x minimum!
2009. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ideális pulzusszámot úgy számold ki, hogy 220-életkor*0.6 (alsó határ) 220-életkor*0.8 (felső határ). Próbáld meg ebbe a tartomanyban tartani.

kezd 30-40 perccel és fokozatosan emeld az időt. Heti min.3szor.

Rossz hír, hogy nincs olyan, hogy zsírégetés a hasi tájékról. Nem tudod szabályozni, hogy honnan égjen a zsír, ott fog utoljára eltűnni, ahol leginkább szükség van rá.

2009. máj. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat !
2009. máj. 27. 13:32
 8/8 anonim válasza:
nekem az könynebbíti hogy tovább kibírjam, ha közben megy a tévé, vagy telefonon beszélek. de tv az nagyon jó, mert pl megy egy jó film és közben észre sem veszed, hogy tekersz:)
2009. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!