Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing Tsunosok. Ha a közeljövőb...

Wing Tsunosok. Ha a közeljövőben tervezek egy harcművészet váltást, akkor ne is gyakoroljam a lánc ütést, hanem a hagyományost kellene?

Figyelt kérdés
Nálunk csak a wing tsun elérhető, de 1 év múlva elköltözök Pestre, és ott krav magát akarok tanulni. A lánc ütés [ lingvánkün fonetikusan kínaiul ] a wing tsun sajátos ütése. De a kravmagán a másikat oktatják, a hagyományos ütést. Most akkor hogyan edzek az ütésemre?
2011. nov. 23. 23:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Örülök hogy mindenki csábít befele a saját sportjába, de használható választ még nem kaptam...
2011. nov. 28. 23:01
 12/18 anonim ***** válasza:

nem írtuk le hogy tanulj Wing Chunt mert ott megtanulhatsz ölni, kravval meg kitörölheted a.. ?

akkor bocs, most leírtam. annyi kravos téma volt most, hogy már nehéz követni hova mennyit sikerült leírni.

2011. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Most lehet divat kravozni, meg lehet divat leszólni, meg össze is lehet mérni a stílusokat, ami szerintem hülyeség, mert az ember számít. Sokan úgy kravoznak, hogy nincs vagy nem nagyon van más küzdősportban múltjuk, tehát "tök civilek". Nyilván nem mérhető majd a tudásuk egy képzettebb, erősebb küzdősportoshoz, de a krav nem is azt mondja, hogy majd MMA bajnok leszel, hanem esélyt próbál adni egy éles szituációban. Nyilván nem lesz jó, nem lesz tökéletes, de nem is komolyan képzett ellenfelek ellen próbál nevelni. Persze lehet azzal jönni, hogy Kispesten meg a Nyóckerben nem képzett de brutális arcok vannak, ez is igaz nyilván. Illetve akiket én ismerek krav oktatókat azért nem elveszett gyerekek, de nem láttam őket más stílusban magasan képzett emberekkel küzdeni.

Lánc ütés kérdése: miért ne gyakorold? Kravban nem ez a fő technika, de ha neked kézre áll, akkor senki nem fog szólni, hogy alkalmazod. Azért, mert holnaptól biciklizel, nem kell elfelejtened autót vezetni.

2011. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"de a krav nem is azt mondja, hogy majd MMA bajnok leszel"

ha egy MMA-s csórit nem tud megölni, akkor hogy a rákban akarja majd a támadóját? aki nem szabályok szerint fog támadni, hanem kezdetnek mondjuk felmetszi a karjait, utána kivérezteti, széterőszakolja.. hmm?

2011. dec. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
"ha egy MMA-s csórit" - Ha egy MMA-st csórinak nevezel, akkor igazából teljesen mindegy, mit írok, tudsz találni kifogást. Ahogy egy ellenfélen is mindig lehet találni fogást. Nincs jó stílus, rossz stílus. Vannak emberek, vannak stílusok, vannak tanulási görbék és egyéni képességek. Vannak stílusok, amikben gyorsabban fejlődsz az elején, lassabban a végén, de a legvégén midig az ember fog dönteni. A véleményem, hogy a kravot civilekre fejlesztették (a civil változatról beszélek), nyilván nem lehet összemérni egy civil tudását, képességeit bárkiével, aki arra komoly időt, akaratot szán, hogy a lehető legtöbbet hozza ki magából. (mert utcán fog embereket megtámadni, kirabolni, megerőszakolni) Ennek ellenére fenntartom azt is, hogy átlagemberként nagyon gyorsan tud fejlődni, mert olyan a krav rendszere. Lehet szeretni, nem szeretni, elismerni és leszólni.
2011. dec. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

őő, az MMA-st azért neveztem csórinak, mert most WingTsun, önvédelem és harc szempontból közelítjük a dolgokat. nem mint sportolót értékeltem, hanem mint embert, akit bármikor le kell tudni nyomni utcán. mert ők nem harc képzést kapnak, hanem bunyós képzést.

Kravot lehet elismerni, és leszólni.. de amíg sokkal gyilkosabb harc rendszerek (több ezer éves harcművészetek, és újabbak is) vannak a földön, addig miért is választana valaki egy kevésbé hatékony rendszert? mert ezt "civileknek fejlesztették", és jó a reklámja? ugyan már, gyors fejlődést nem lehet elérni, attól hogy egy nőnek megtanítják hogyan kell szemet kikaparni, attól még 6X földre ba.sszák és eltörik a csuklóját, mire szerencsétlen egyáltalán megmozdulna. mert mire a harc elveit magáévá teszi, mire a teste és a lelke hozzászokik az erőszakhoz, az ugyan úgy évekbe kerül, akár Japán Ninjutsut tanult, akár izraeli Krav Magát. viszont ha mindkettőben eltöltenek X évet, megvan a tippem melyik képzés eredményez erősebb és életrevalóbb harcost.

2011. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ok, abban megegyezhetünk, hogy ha 20 évem és napi 6-8 órám volna, akkor valószínűleg valamelyik lágy stílussal mennék a legtöbbre. De nekem a krav könyök- és térdhasználata attól függetlenül még rendkívül használhatónak tűnik. Az persze megint másik kérdés, hogy kritikus szituációban mennyire fagy le az ember, de akkor megint az egyének közti különbségekhez jutunk vissza.
2011. dec. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

muay boranban évekig tanulod hogyan ölj a könyököddel és a térdeddel. oké, Muay Boran már alig van a földön, legyem más: Wudag kungfuban sok év, mire elsajátítod a nagy hatékonysággal működő mozgás rendszert ami a pusztításhoz és a túléléshez kell, beleértve a könyök használatot.


azt mondom, egy tájboxos sem feltétlen tudja jól használni a könyökét és a térdét, akkor egy kravmagás..? azért mert hallott róla, hogy könyökkel lehet zúzni, pár 100x próbálta is egy szivacson, akkor le fog tundi teríteni vele egy támadó embert? leány álom.

2011. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!