Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing Tsunosok. Ha a közeljövőb...

Wing Tsunosok. Ha a közeljövőben tervezek egy harcművészet váltást, akkor ne is gyakoroljam a lánc ütést, hanem a hagyományost kellene?

Figyelt kérdés
Nálunk csak a wing tsun elérhető, de 1 év múlva elköltözök Pestre, és ott krav magát akarok tanulni. A lánc ütés [ lingvánkün fonetikusan kínaiul ] a wing tsun sajátos ütése. De a kravmagán a másikat oktatják, a hagyományos ütést. Most akkor hogyan edzek az ütésemre?
2011. nov. 23. 23:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

logikusan átgondolva. van egy harctechnika, amit lecserélnél egy divatstílus ütésére, aminek semmi múltja sincs, "hagyományos" ütésként meg sem közelíti egy boxoló ütését - akik legalább ezt jól csinálják -.

hát, szerintem hülye kérdés, de persze valakikből élniük kell a kravosoknak, és ez így jó is mert legalább nem a harcművészetek színvonalát húzzák le. és ez nagyon nagy előnye a kravnak a kamukarate/aikido és egyéb harcművészeti oktatás paródiákhoz képest. sőt, ez annyira nagy előnye a kravnak, hogy amíg az ilyen vicc harcművészeteket én tisztogatásra ítélném, addig a kravosokat végül is nem.. nem is olyan nagy probléma hogy vannak, de érdekes :) ezen jó volt elgondolkozni :D

2011. nov. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A krav maga-t azt sürgősen felejtsd el, mert át fognak verni, ez 100%! Sokkal rosszabb és gyengébb, mint a wing tsun, jobban fogsz csalódni benne! Mellesleg a krav magások egyáltalán nem tudnak ütni! Ha már Pestre költözöl, akkor tanulj savate-ot (savate=francia boksz), ott megtanulsz JÓL ütni és cipőben hatékonyan rúgni utcán! Ott megtanulsz igazából verekedni! Vagy a tradicionális ju-jitsu is jó, jól oktatják M.o-on.


A krav maga az mese habbal, amit ott tanulsz az marhaság, védőcuccban lassítva gumikéssel gyakoroltok késhárítást, ami amúgy nem is krav maga technika, mert aikidó koppintás, de mindegy. Akármelyik krav maga oktatót leszúrna utcán egy késes roma gyerek. Ezt úgy mondom én, hogy késharc oktató vagyok. Edzettem már krav maga és defendo oktatókkal 10-ből 11-szer "leszúrtam" őket, bénák. A krav maga egy divatos zsidó bunyó nagyon jó marketinggel, ne dőlj be neki!


Késes Krisz

2011. nov. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Aczélnak is és Krisznek is igaza van! A krav maga tényleg baromság! Én 2 éve bokszolok, haverom 4 éve krav magázik (ő 15-20 kg-val nehezebb mint én!). Sparringoltunk egyszer, nem dicsekedni akarok, de nagyon könnyen lepofoztam. Nem tud ütni! Próbált rúgni is, meg ilyen kézkicsavarós technikákat is megcsinálni, de semmi. Olyannal is sparringoltam aki 6 éve aikidózik, ott megszívtam, adtam neki két egyenest be is talált, de mögém került megdobott, és megfeszítette a vállamat, muszáj volt kopognom. Ennyit a kamu aikidóról. Sokan szidják az aikidót, amúgy sokszor jogosan is, de az működik. Igaz sok idő kell hozzá, de működik még akkor is ha kamu helyen tanulod, ha meg jó helyen tanulod akkor 3-4 év is elég. Ezzel szemben a krav maga azt hirdeti, hogy kapsz hatékony önvédelmi tudást rövid idő alatt, aztán 5 év alatt sem fogsz tudni semmit. Ez az igazság.


Én a wing tsun helyett tudod mit ajánlanék? Ashihara karatét (ez ilyen utcai karate, és tényleg kemény!), ju-jitsut, ökölvívást, shaolin kung-fut valami jó oktatótól, birkózás (ez brutális, p*csázott már meg engem is nálam kisebb súlyú birkózó, aki csak 1 éve tanulja ezt), a savate (utcára tényleg jó, cipőorral oda rúgsz egy szúrórúgást azonnal fekszik az illető), valamint ha jó a mester akkor az aikido is mehet.

2011. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
azt sose mondtam hogy nincs jó aikido.. vagy ha igen, akkor még tájékozatlanabb voltam. a Japán Aikido kegyetlen hatékony, tudom, és ha jól tanítják akkor itthon is az. másrészt viszont, ha haverodat keményen ütöd, 2 egyenessel ami bemegy már elég jól le lehet lassítani az embert, akár kiütni is (puszta kézzel) tehát.. azért az is sokat ér, hogy te közben mit csinálsz, mennyire tudod hátráltatni miközben fogást-feszítést csinál. ha kesztyűben lazán ütöd, akkor az ütés nem hátráltatja annyira (magyarul a te technikád csak 50%-os, se) ő viszont kb. úgy csinálja a technikáját, ahogy csak tudja, tehát mindent belead. LEHET, nem biztos de lehet, hogy ha te is full erőből támadnád, nem tudna elég közel menni vagy helyezkedni hozzád legközelebb.
2011. nov. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Aczél!


Nem kamuból ütöttem meg az aikidós haveromat, tényleg erőből benn volt, mert a szája is vérzett, de ő tényleg ügyes aikidós, elkapott én pedig veszítettem. Nem vagyok legyőzhetetlen, senki sem az, képzettségen és az adott szituáción is sok múlik.

2011. nov. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
hát, akkor ez nagyon jó tapasztalat! és jó hogy vannak ilyenek. én szeretem az ökölvíváshoz mérni a küzdősportokat, de akár a harcművészeteket is, mert azt jól oktatják, megtanítanak ütni, tempót felmérni stb. egy olyan arany közép-út. tehát ha egy aikido-s elkapott, akkor ő tényleg tudott!
2011. nov. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szóval akkor mit csináljak? Függesszem fel a wing tsunt? Igyis úgyis krav-magába fogok kezdeni.
2011. nov. 24. 14:49
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát Kérdező, jó nagy ostoba leszel, ha tényleg krav maga-t akarsz majd tanulni! Nem téged akarlak megbántani, de sokkal sz@rabb a krav maga a wing tsun-nál! A krav maga-n nem fogsz tanulni ütéseket, csak kamu kézkicsavarásos baromságokat! Ha a wing tsun-os láncütést fel akarod váltani, hagyományos ütésekre, akkor tanulj ökölvívást vagy savate-ot.


Szerintem folytasd a wing tsun kung-fut és mellette tanulj ökölvívást vagy savate-ot. De a krav maga-t azt felejtsd el, ha nem akarsz sok pénzt kiadni és nagyot csalódni.

2011. nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha elköltözöl Pestre, akkor miért ne fojtathatnád a wing tsun-t? Ott is van rengeteg (jó és nem olyan jó) wt klub. De ott akkor már tanulhatsz tradicionális Wing Chun-t, ott kisebb az esélye, hogy átvernek.
2011. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A wing tsunnal semmi baj nincs,hatékony utcán(tapasztalat),de ha pestre mész és mindenképpen váltani akarsz akkor savate vagy jiu-jitsu(krav semmiképpen).
2011. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!