Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekve nyomni nehezebb, vagy...

Fekve nyomni nehezebb, vagy "húzni" a súlyt?

Figyelt kérdés

Múlt héten lementünk konditerembe és a "húzózkodást" (tehát mikor leülök és a két kezemmel húzom le a súlyt) kipróbáltam , eddig soha nem kondiztam és nagyon vékony vagyok és 20kg volt (10 egyik 10 másik oldalon) és 6-szor húztam és az 5. menetet már alig bírtam. Ez normális vagy rohadt gyenge vagyok?

Most jövőhéten megint megyünk le, most a fekvenyomás lesz a fő "attrakció" és attól félek ez még kevésbé fog menni. Fekve nehezebb nyomni?

Mennyi idő kellhet míg megerősödök, ha kb heti kétszer járok konditerembe és múlt héten kezdtem ?


2011. nov. 4. 19:06
 1/10 walholl ***** válasza:

Kicsit jobban, mintha a füledből piszkálnád ki a zsírt.

Most komolyan elmész egy napot, kihagysz két hetet, elmész megint és várod a varázst?

Étrend, heti 3 nap edzés, pihenőnapok. Amíg ezeket nem oldottad meg addig súlyzónak a kurv@ közelébe se menj.

És neked először egésztestes edzések kellenek, hogy szokd a terhelést. Az nem erősítés, hogy elmész egyszer egy hónapban fekvenyomni, hanem balf@szság.

2011. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dirtboy ***** válasza:

az nem húzódzkodás volt hanem lehúzás.

nem kell félni a fekvenyomástól,ahogy megy úgy megy.

nem versenyre mész hanem csak egy sima edzésre,senki nem fog kinevetni sőt még ha menne is nagyobbacska súly akkor se nyomj annyival,használj kevesebb súlyt és próbáld meg elsajátítani a helyes technikát.

2011. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 walholl ***** válasza:
100%
Off: Mi most jó zsaru/rossz zsarusat játszunk?
2011. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
jól van na nem kell leharapni a fejem.
2011. nov. 4. 19:31
 5/10 A kérdező kommentje:
De azt mondjátok már meg, melyik a nehezebb kb (ha tegyük fel ugyanannyi súlyról beszélünk)
2011. nov. 4. 19:35
 6/10 walholl ***** válasza:
Változó. Valamire könnyebben ráérez az ember. Valamelyik gyakorlatot szívesebben csinálja. Sokminden befolyásol.
2011. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem köszönöm :)
2011. nov. 4. 19:45
 8/10 Zakathol ***** válasza:

Mivel két külön izmot használ a két gyakorlat ezért az összehasonlításnak semmi értelme nincs!

Attól függ melyik a nehezebb, hogy a mell- vagy a hátizmod a gyengébb. Ezt pedig csak akkor tudod meg, hogyha kipróbálod.


Más: az alapvető hiba a legtöbb konditerembe járóval az, hogy mindenki a számok bűvöletében él: "Mennyit nyomsz fekve?", "Hanyas a karod?" etc... Ellenben azonban rohadtul nem az a lényeg, hogy ki mennyit nyom/húz/emel/tol, hanem hogy hogy nézel ki. Mint ahogyan a neve is mutatja: testépítés. Persze, ha erőemelő vagy az más, de azok általában nem úgy néznek ki, mint a testépítők...


Minden ember más, mások az adottságok, mások az izmok, így mindenki ereje különbözik.


Én se vagyok egy erős gyerek, nem is vagyok nagy, de halál leszrom hogy ki mit gondol! Lejárok, fejlődök és ezzel be van fejezve. Tudom, hogy mit akarok elérni, tudom, hogy hol tartok és tudom, hogy mit bírok.

Magamnak akarok megfelelni nem másoknak....

2011. nov. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
helyes :-)
2011. nov. 4. 20:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ez mindenkinél más,és sok mindentől függ.

Én mikor életemben először lementem terembe, a lehúzást 70kg-val tudtam rendesen 12 ismétlést csinálni,fekve nyomni meg csak 50kg-ba tudtam 12 ismétlést.

De azóta pár év eltelt és ezeket a gyakorlatokat 2-szer,3-szor,ekkora súllyal végzem.

Úgy hogy rendes edzéssel és kajával lehet fejlődni.:)

2011. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!